W środę, 6 marca, Miejski Dom Kultury zbierał głosy mieszkańców dotyczące zagospodarowania odremontowanego budynku dworca kolejowego.

Obserwuj nas:

Każdy mógł przyjść, każdy mógł dać znać, jaki ma pomysł na wykorzystanie budynku dworca. Odremontowana przestrzeń ma posłużyć mieszkańcom tak, jak sobie tego zażyczą.

Jak wspominał Paweł Perdek, ważne jest, aby zachować podwójny charakter tego miejsca. Oprócz tego, co wspólnie z mieszkańcami ustali MDK i UM, dworzec nadal musi pełnić swoją pierwotną rolę. Oczywiście nie każdy pomysł jest możliwy do wykonania, nie wszystko leży w mocy organizatorów spotkania.

A to, w duchu „open space”, cieszyło się sporym zainteresowaniem – choć, trzeba przyznać, głównie starszych pokoleń. Wysłuchać można było nie tylko nowych pomysłów, ale też tych pochodzących ze wspomnień związanych ze zduńskowolskim dworcem kolejowym.

Każdy chętny mógł wypełnić anonimową ankietę, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące nie tylko samego budynku, ale też jego najbliższego otoczenia. Czy mieszkańcy byli zgodni w tym, czego oczekują po dworcu kolejowym? Tego dowiemy się niebawem, kiedy MDK zbierze w całość wszystkie pomysły.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: