07.09.2022

36-latek mając zakaz, przywiózł do komendy brata, który musiał stawić się na dozory.

Policjanci ze zduńskowolskiego wydziału prewencji, zatrzymali do kontroli vw passata, którym kierował mężczyzna z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego zuchwalstwo skończyło się popełnieniem przestępstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

36-latek ze Zduńskiej Woli, któremu sąd zakazał prowadzenia pojazdów właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości, postanowił nie zastosować się do decyzji sądu. 5 września 2022 roku, pomimo zakazu, wsiadł za kierownicę vw passata. Przywiózł do komendy swojego brata, który objęty jest  dozorem policyjnym.

Beztroski 36-latek, wyjeżdżając z policyjnego parkingu, zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy prewencji, którzy wjeżdżali na parking. Mundurowi zawrócili i pojechali za nim. Na pobliskiej ulicy zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że zduńskowolanin ma prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie mógł już dalej kontynuować podróży swojej i brata. Zuchwałe postępowanie 36-latka, zostanie skierowane pod ocenę sądu.

Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, jeśli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez daną osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji. Wydając taką decyzję, bierze pod uwagę całokształt okoliczności sprawy. Ocenia też czy dany sprawca stwarza zagrożenie na drodze. Niestosowanie się do decyzji sądu, jest przestępstwem określonym w artykule 244 kodeksu karnego. Oprócz grożącej kary pozbawienia wolności do lat 5, butny zduńskowolanin dostanie również dotkliwą karę finansową. Plus orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.