MDK zaprasza do udziału w „Drodze ku miłości” – grze miejskiej, w której będzie można wcielić się w rolę prawdziwych podróżników i przemierzyć trasę tułaczki, by odnaleźć cały list Odyseusza do ukochanej.

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Do udziału zaproszeni są uczniowie zduńskowolskich szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy będą poruszać się grupami po Zduńskiej Woli w celu odnalezienia całego listu Odyseusza do ukochanej. Grupy będą wcielać się w prawdziwych podróżników przemierzając trasę tułaczki mitologicznego wodza. Na punktach podczas zabawy będą musieli stawić czoła zadaniom z zakresu wiedzy mitologicznej.

Gracze będą mogli wczuć się w rolę dzięki temu, że każdy ich ruch może zaważyć nad toczącą się grą. To od graczy będzie zależało, jak historia się potoczy…

Celem Gry jest przede wszystkim integracja zduńskowolskich uczniów, a także powiększenie wiedzy z zakresu mitologii greckiej i co najważniejsze – dobra zabawa. Gra zakończy się wyłonieniem trzech zwycięskich zespołów / grup / drużyn.

Wydarzenie odbędzie się 6 października od godz. 10:00 na terenie Zduńskiej Woli (Park im. Stefana Złotnickiego, skwer im. Pawła Królikowskiego, Miejski Dom Kultury, Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji, górka obok ,,Zduńskiej Wody”).

Pomysł imprezy jest oryginalny, całkiem nowy. Inicjatorkami wydarzenia są uczennice I LO: Wiktoria Czerniewicz i Julia Nawrot.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w Grze, konieczna jest rejestracja Zespołu liczącego do 5 osób. Członkiem każdego z Zespołów mogą być uczniowie szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego w wieku 14 – 18 lat lub osoby dorosłe.

Rejestracji dokonać możecie do dnia 22 września 2023 roku włącznie, poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: sylwia.zbijewska@mdk-zdunskawola.pl.
Zgłoszenie można również dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Miejski Dom Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, 98-220 Zduńska Wola.
Więcej informacji w regulaminie na stronie MDK: www.mdk-zdunskawola.pl

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok