MDK zaprasza do udziału w „Drodze ku miłości” – grze miejskiej, w której będzie można wcielić się w rolę prawdziwych podróżników i przemierzyć trasę tułaczki, by odnaleźć cały list Odyseusza do ukochanej.

Obserwuj nas:

Do udziału zaproszeni są uczniowie zduńskowolskich szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy będą poruszać się grupami po Zduńskiej Woli w celu odnalezienia całego listu Odyseusza do ukochanej. Grupy będą wcielać się w prawdziwych podróżników przemierzając trasę tułaczki mitologicznego wodza. Na punktach podczas zabawy będą musieli stawić czoła zadaniom z zakresu wiedzy mitologicznej.

Gracze będą mogli wczuć się w rolę dzięki temu, że każdy ich ruch może zaważyć nad toczącą się grą. To od graczy będzie zależało, jak historia się potoczy…

Celem Gry jest przede wszystkim integracja zduńskowolskich uczniów, a także powiększenie wiedzy z zakresu mitologii greckiej i co najważniejsze – dobra zabawa. Gra zakończy się wyłonieniem trzech zwycięskich zespołów / grup / drużyn.

Wydarzenie odbędzie się 6 października od godz. 10:00 na terenie Zduńskiej Woli (Park im. Stefana Złotnickiego, skwer im. Pawła Królikowskiego, Miejski Dom Kultury, Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji, górka obok ,,Zduńskiej Wody”).

Pomysł imprezy jest oryginalny, całkiem nowy. Inicjatorkami wydarzenia są uczennice I LO: Wiktoria Czerniewicz i Julia Nawrot.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w Grze, konieczna jest rejestracja Zespołu liczącego do 5 osób. Członkiem każdego z Zespołów mogą być uczniowie szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego w wieku 14 – 18 lat lub osoby dorosłe.

Rejestracji dokonać możecie do dnia 22 września 2023 roku włącznie, poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: sylwia.zbijewska@mdk-zdunskawola.pl.
Zgłoszenie można również dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Miejski Dom Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, 98-220 Zduńska Wola.
Więcej informacji w regulaminie na stronie MDK: www.mdk-zdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: