Reprezentanci szkół podstawowych zmagali się w sześciu widowiskowych konkurencjach na stadionie miejskim przy ulicy Łaskiej.

Obserwuj nas:

„Szkolni Wymiatacze” to turniej, w którym wzięły udział czteroosobowe zespoły reprezentujące poszczególne szkoły podstawowe. Sześć widowiskowych konkurencji przyniosło zawodnikom i widowni wiele emocji i świetnej zabawy.

W rywalizacji uczestniczyły  4-osobowe drużyny wystawione przez SP2, SP5, SP6, SP11 oraz SP13 w Zduńskiej Woli. Każda uczestniczyła w sześciu widowiskowych konkurencjach. Między innymi młodzież musiała przeprawić się po gumowych kulach, na czas pokonać konkurencję nazywaną „wiązaną”:  jeden zawodnik płynie na ergometrze, kolejny z piłką wykonuje wejścia na skrzynie, a na końcu koledzy toczą go w kręgach. Drużyny wspinały się także na ściankę i rozgrywały mecze w booble footbal oraz pokonywały okrążenia na poczwórnym rowerze.

Po kilku godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców. Najlepszą drużynę wystawiła Szkoła Podstawowa nr 6 w Zduńskiej Woli, która zdobyła tytuł „Wymiataczy 2023”. Nagrody, upominki i puchary wręczył uczestnikom rywalizacji prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Magdalena Kazek.

Klasyfikacja końcowa turnieju „Szkolni wymiatacze”:

  1. Szkoła Podstawowa nr 6 starsi
  2.  Szkoła Podstawowa nr 5
  3. Szkoła Podstawowa nr 2

Wydarzenie wpisuje się w obchody Dni Zduńskiej Woli, których harmonogram znajdziecie tutaj.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: