Przy ulicy Granicznej w Zduńskiej Woli budowany jest chodnik. Do połowy sierpnia powinna być gotowa jego część po południowej stronie jezdni. Następnie prace rozpoczną się po stronie północnej.

Obserwuj nas:

Zupełnie nowy chodnik przy ulicy Granicznej w Zduńskiej Woli jest budowany w ramach tak zwanego bieżącego utrzymania dróg. To szersze zadanie, jakie obejmuje takie prace prowadzone przy kilku ulicach w  mieście. Łącznie miasto wyda na te działania prawie 600 tysięcy złotych.

Chodnik przy Granicznej to zupełnie nowe przedsięwzięcie. Powstaje przy ulicy, przy której dotąd piesi nie mieli możliwości bezpiecznego i wygodnego poruszania się. Zajmie powierzchnię ponad 620 metrów kwadratowych.

Obecnie prace trwają po południowej stronie ulicy. Tam chodnik będzie biegł od skrzyżowania z ulicą Alojzego Orione za skrzyżowanie z ulicą Dojazd. Ta część ma być gotowa do 15 sierpnia. W drugiej połowie sierpnia prace przeniosą się na stronę północną, gdzie chodnik rozpocznie się przed skrzyżowaniem z ulicą Mikołaja Reja i będzie biegł aż do skrzyżowania z ulicą Torfową.

To nie wszystkie nowe chodniki

Nowy chodnik został już ułożony przy ulicy Konwaliowej, na odcinku od Azaliowej do ronda przy ulicy Łaskiej oraz przy ul. Astrowej. W ramach tego zadania powstanie także trotuar przy ul. Pomorskiej 19-21, przy Juliusza Kossaka 4, przy ul. Przemysłowej 36 oraz po południowej stronie ul. Szpitalnej.

Prace przy ul. Pomorskiej, Juliusza Kossaka, Granicznej, Astrowej, Przemysłowej i Szpitalnej to zadanie pod nazwą „Przebudowa chodników na terenie miasta – etap III”. Zakres robót budowlanych obejmuje opracowanie projektu uproszczonego i wykonanie na jego podstawie ciągów pieszych i miejsc postojowych z kostki betonowej wibroprasowanej.

Łącznie odnowione chodniki będą miały powierzchnię około 2 tysięcy metrów kwadratowych. Przy ulicy Pomorskiej powstanie nowy chodnik o powierzchni 254 metrów kwadratowych, przy ul. Juliusza Kossaka będzie to około 300 metrów kwadratowych, przy ul. Astrowej 248 metrów kwadratowych, przy Przemysłowej 108 metrów kwadratowych, a przy ul. Szpitalnej przebudowane zostaną 402 metry kwadratowe chodnika.

Do przeprowadzenia przebudowy tych chodników została wybrana w przetargu firma ŻWIR-TRANS Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Koszt wyceniono na 589 500,00 zł.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: