Przy ulicy Granicznej w Zduńskiej Woli budowany jest chodnik. Do połowy sierpnia powinna być gotowa jego część po południowej stronie jezdni. Następnie prace rozpoczną się po stronie północnej.

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Zupełnie nowy chodnik przy ulicy Granicznej w Zduńskiej Woli jest budowany w ramach tak zwanego bieżącego utrzymania dróg. To szersze zadanie, jakie obejmuje takie prace prowadzone przy kilku ulicach w  mieście. Łącznie miasto wyda na te działania prawie 600 tysięcy złotych.

Chodnik przy Granicznej to zupełnie nowe przedsięwzięcie. Powstaje przy ulicy, przy której dotąd piesi nie mieli możliwości bezpiecznego i wygodnego poruszania się. Zajmie powierzchnię ponad 620 metrów kwadratowych.

Obecnie prace trwają po południowej stronie ulicy. Tam chodnik będzie biegł od skrzyżowania z ulicą Alojzego Orione za skrzyżowanie z ulicą Dojazd. Ta część ma być gotowa do 15 sierpnia. W drugiej połowie sierpnia prace przeniosą się na stronę północną, gdzie chodnik rozpocznie się przed skrzyżowaniem z ulicą Mikołaja Reja i będzie biegł aż do skrzyżowania z ulicą Torfową.

To nie wszystkie nowe chodniki

Nowy chodnik został już ułożony przy ulicy Konwaliowej, na odcinku od Azaliowej do ronda przy ulicy Łaskiej oraz przy ul. Astrowej. W ramach tego zadania powstanie także trotuar przy ul. Pomorskiej 19-21, przy Juliusza Kossaka 4, przy ul. Przemysłowej 36 oraz po południowej stronie ul. Szpitalnej.

Prace przy ul. Pomorskiej, Juliusza Kossaka, Granicznej, Astrowej, Przemysłowej i Szpitalnej to zadanie pod nazwą „Przebudowa chodników na terenie miasta – etap III”. Zakres robót budowlanych obejmuje opracowanie projektu uproszczonego i wykonanie na jego podstawie ciągów pieszych i miejsc postojowych z kostki betonowej wibroprasowanej.

Łącznie odnowione chodniki będą miały powierzchnię około 2 tysięcy metrów kwadratowych. Przy ulicy Pomorskiej powstanie nowy chodnik o powierzchni 254 metrów kwadratowych, przy ul. Juliusza Kossaka będzie to około 300 metrów kwadratowych, przy ul. Astrowej 248 metrów kwadratowych, przy Przemysłowej 108 metrów kwadratowych, a przy ul. Szpitalnej przebudowane zostaną 402 metry kwadratowe chodnika.

Do przeprowadzenia przebudowy tych chodników została wybrana w przetargu firma ŻWIR-TRANS Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Koszt wyceniono na 589 500,00 zł.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok