XXI edycja WTOOPY już za dwa tygodnie zawita do zduńskowolskiego Ratusza. Będzie to piąta odsłona wydarzenia realizowana w naszym mieście.

Obserwuj nas:

W dniach 13-15 kwietnia 2023r. młodzi aktorzy wystąpią na scenie zduńskowolskiego ratusza, wezmą udział w warsztatach i spotkaniach z ludźmi, którzy o teatrze wiedzą niemal wszystko.

Czym jest WTOOPA?

WTOOPA, czyli Ogólnopolskie Spotkania Teatralne. Od dziesięciu lat jej organizatorzy spotykają się w różnych miejscach Polski z dziesiątkami teatrów amatorskich, by wspierać u młodych ludzi rozwój ich pasji, jaką jest teatr. I choć wydarzenie nie ma formuły konkursowej, WTOOPA stała się jednym z bardziej rozpoznawalnych wydarzeń związanych z teatrem amatorskim.

Liczne warsztaty teatralne, prezentacje spektakli, a także wspólne szczere dyskusje sprawiają, że uczestnicy i organizatorzy mówią o sobie jak o dużej, choć często mocno pokręconej rodzinie. Jak podkreślają, istotny jest udział zaproszonych zespołów w całej WTOOPIE, a nie jedynie w dniu prezentacji spektaklu.

XXI WTOOPA w Zduńskiej Woli

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie WTOOPA wraz ze Stowarzyszeniem „Talent”. Współorganizatorami najbliższej edycji odbywającej się w Zduńskiej Woli są: MDK Ratusz (na terenie którego odbywać się będzie wydarzenie), Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Miasto Zduńska Wola oraz Powiat Zduńskowolski.

Portal mojazdunskawola.pl objął wydarzenie patronatem medialnym (z czego jest niezwykle dumny).

W XXI edycji WTOOPY na teatralnych deskach Zduńskiej Woli zaprezentuje się jedenaście zespołów:
– Zespół Teatralny „Sceneria” z Zabrza,
– Grupa OOF – Teatr „Yeta” z Łodzi,
– Teatr „MetrAż” z Krakowa,
– Grupa Teatralna „Rampa” z Zabrza,
– Teatr „Pierwsze Kroki” z Olsztyna,
– „Lipny Barszcz” z Katowic,
– Grupa Teatralna „Próbownia” z Chodzieży,
– Teatr „ADHD” z Katowic,
– „Raczkujący Cyrk Jonatana Maciejowskiego” z Jasła,
– Teatr „Face To Face” ze Zduńskiej Woli,
– Teatr „Fundamentum” że Zduńskiej Woli

Wstęp wolny dla wszystkich chętnych. Poszczególne spektakle odbędą się zgodnie z harmonogramem z poniższego plakatu:

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: