„Naukobus” przyjedzie do Zduńskiej Woli. To objazdowa wystawa Centrum Nauki Kopernik, jaką będzie można zwiedzać w sobotę, 17 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 11.

Obserwuj nas:

Objazdowa wystawa Centrum Nauki Kopernik pojawi się w sobotę, 17 czerwca, w Zduńskiej Woli. „Naukobus” to przedsięwzięcie, którego zadaniem jest inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Jest finansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

„Naukobus” zawita do Zduńskiej Woli w sobotę, 17 czerwca, a wystawę będzie można zwiedzać w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Stefana Żeromskiego 2-4. Eksperymentować można będzie na sali gimnastycznej placówki. Zwiedzający będą mogli korzystać z dobrodziejstw nauki od godz. 10 do godz. 17. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa, która przyjedzie „Naukobusem” Centrum Nauki Kopernik, składa się z 15 eksponatów do samodzielnego eksperymentowania. Wystawę obsługuje 3 edukatorów.

Podczas zwiedzania wystawy obowiązują pewne zasady. Zwiedzanie ma charakter indywidualny, dlatego CNK nie zapewnia przewodników. Ponadto dzieci do 13 roku życia nie mogą przebywać na jej terenie bez opieki dorosłego. Grupy szkolne powinny być pod opieką nauczyciela.
Trzeba też liczyć się z tym, że ze względów bezpieczeństwa może zostać ograniczona maksymalna liczba osób mogących jednocześnie przebywać na wystawie.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: