Policjanci zatrzymali mężczyznę za posiadanie w domu znacznych ilości narkotyku. Zabezpieczono prawie pół kilograma metamfetaminy.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informacje na temat mężczyzny, który mógł zajmować się rozprowadzaniem substancji psychoaktywnych.

Funkcjonariusze postanowili zweryfikować tę wiedzę i 2 marca 2023 roku pojechali do mieszkania 32-latka. Gdy przyjechali na miejsce okazało się, że mężczyzna akurat podjechał do domu samochodem. Policjanci podeszli do niego i rozpoczęli legitymowanie. Podczas wstępnej rozmowy 32-latek zaczął uciekać, jednak bezskutecznie. Został szybko zatrzymany.

Kryminalni razem z 32-latkiem poszli do jego miejsca zamieszkania. Po przeszukaniu znaleźli łącznie 440 gramów metamfetaminy oraz prawie 8 gramów marihuany. Zabezpieczyli też wagę elektroniczną służącą do porcjowania.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok