17.08.2022

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Skutki wypadków drogowych z udziałem motocyklistów są zazwyczaj tragiczne. Giną młodzi i starsi, z małymi umiejętnościami, a także ci z wieloletnim doświadczeniem. Motocykl nie wybacza błędów nikomu. Policja apeluje do kierowców jednośladów o rozsądek i dystans do siebie.

Każdy wypadek ze skutkiem śmiertelnym to cierpienie i dramat dla rodzin i bliskich. W miniony weekend, na drogach województwa łódzkiego, doszło do 28 wypadków. Zginęło 6 osób i niestety aż 4 to kierowcy jednośladami. Jakby tego było mało, we wtorek 16 sierpnia zginął kolejny.

Akcja „Motocykliści” już w tym tygodniu

W czwartek i piątek (18-19 sierpnia), policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Motocykliści”.
Jest to reakcja na tragiczny bilans długiego weekendu, a celem akcji jest wyeliminowanie brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

Motocykliści są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach odnoszą najcięższe obrażenia. Policja przygotowała zestawienie śmiertelnych wypadków tylko w województwie łódzkim w dniach 13-16 sierpnia 2022 roku, jako przestrogę dla wszystkich motocyklistów uważających, że są nieśmiertelni.

13 sierpnia 2022

Miejscowość Budy Stryjewskie w gminie Łask, godzina 17:15. 30-letni motocyklista hondy CBR1000 uderzył w konia, który uciekł z zagrody i nagle wbiegł na jezdnię wprost pod motocykl. Na skutek wypadku motocyklista zginął na miejscu. Jego pasażerka 20-letnia łodzianka w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Koń również poniósł śmierć na miejscu.

14 sierpnia 2022

Miejscowość Ossa, powiat rawski. Po godzinie 14:00, 27-letni kierowca motocykla suzuki, na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy uprawniającego go do poruszania się tym pojazdem.

Miejscowość Czarnocin w powiecie piotrkowskim. Po godzinie 22:00, na prostej drodze doszło do czołowego zderzenia motoroweru kierowanego przez 15-latka z samochodem bmw kierowanym przez 19-latka. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierujący motorowerem 15-latek oraz 19-letni kierowca bmw.

15 sierpnia 2022

Miejscowość Chabielice, powiat bełchatowski. Przed godziną 20.00, 24-latek kierujący motocyklem yamaha, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na chodnik zahaczając o krawężnik i upadł na jezdnię. Motocykl wpadł do rowu. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 24-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

16 sierpnia 2022

Tomaszów Mazowiecki. Godzina 12:10, 42-letni kierowca volvo, wymusił pierwszeństwo przed prawidłowo jadącym 54-letnim motorowerzystą, który w wyniku obrażeń, zmarł na miejscu.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Kierujący samochodami jak i motocyklami mają takie same prawa na drodze. Jednoślady zapewniają moc wrażeń, jednak nie chronią motocyklisty i pasażerów tak jak samochody. Aby bezpiecznie poruszać się motocyklami, trzeba nie tylko zdobyć odpowiednie uprawnienia, lecz przede wszystkim mieć dużo dystansu do siebie i własnych umiejętności. Brawura, brak rozsądku i ostrożności, nietrzeźwość, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego mają zazwyczaj tragiczne skutki. Motocykl nie wybacza błędów. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.