W piątek w Ratuszu odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Promocja nowej książki połączona z premierą nowego utworu.

Obserwuj nas:

Pełna realizmu, duchów, przeczuć i szeptów niesionych wiatrem. Taka jest nowa powieść zduńskowolskiej pisarki Joanny Gajewczyk. Na promocję książki ,,Njord” i premierę piosenki ,,Sezon zórz” zespołu Planety MDK zaprosił w ubiegły piątek.

Rozmowę z autorką i rozmowę z zespołem Planety o tym, jak powstał utwór promujący powieść poprowadziła Justyna Michalska-Szewczyk, blogerka książkowa (tina_booklover).

Poniżej możecie posłuchać utworu Sezon zórz zduńskowolskiego zespołu Planety:

O książce:

Zoja rozpoczyna swoje życie od nowa. Przeprowadza się z dzieckiem do Norwegii, gdzie razem z babcią na skalistych Lofotach wynajmuje domki turystom spragnionym aury baśniowych fiordów. Poznany wkrótce Norweg, za którym kroczy cień trudnych doświadczeń, znowu obudzi w Zoi kobietę. Tymczasem niezapowiedziany gość sprowadza na jej dom kłopoty, a świat legend tego regionu będzie mieć zaskakujący wpływ na jej niezwykle uzdolnione dziecko. Potężne sztormy, widowiskowe zorze polarne i biały śnieg, który swym zimnem przenika przez skórę, staną się tłem dla miłości, walki ze słabościami i dla tajemniczych obrazów malowanych ręką dziecka.

O autorce:

Pisarka, która swoim debiutem literackim w 2019 roku zdobyła uznanie czytelników, tworząc pod pseudonimem artystycznym J.G. Latte.

Ukończyła dwuletnie studium detektywistyczno-ochroniarskie oraz dziennikarstwo na uczelni w Łodzi. W 2021 roku musiała zmierzyć się z rakiem piersi. Choroba przewartościowała jej poglądy. Teraz patrzy na świat inaczej, bardziej doceniając znaczenie więzi rodzinnych, wzajemnego wspierania i spokojnego podejścia do życia. Aktywnie działa, jako wiceprezeska w Stowarzyszeniu Teraz Ja, które wspiera kobiety w trakcie i po chorobie onkologicznej.

Kocha kawę, makaron i dobre ciacho. Relaksuje ją prowadzenie samochodu, ceni sobie przyjaźń, ale dostrzega również zalety samotności. Pisanie to jej drugie życie, w którym wykorzystuje siłę własnej wyobraźni. Mieszka z mężem i synami na przedmieściach Zduńskiej Woli.

tekst ze strony Autorki

Poniżej zdjęcia z piątkowego wydarzenia, autorstwa Wioletty Jagiełło:

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: