16.01.2023

Koniec weekendu wpisuje się w czas ciężkiej pracy dla zduńskowolskich strażaków.

źródło: PSP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Niedzielny pożar przy Widawskiej

W dniu 15.01.2023 r. o godzinie 11:12 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze w piwnicy w budynku jednorodzinnym w Zduńskiej Woli przy ulicy Widawskiej.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu pożaru w pomieszczeniu kotłowni przy budynku jednorodzinnym, ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu wody, przewietrzeniu pomieszczeń i ich sprawdzeniu na obecność tlenku węgla.

W zdarzeniu na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Poniedziałkowy pożar przy Krótkiej

W dniu 16.01.2023 r. o godzinie 04:28 Strażacy otrzymali informację, że zgłaszający widzi ogień – podejrzewa że pali się dom przy ulicy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli naprzeciwko siedziby MPK.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli. Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów dowódca potwierdził zgłoszenie. Podczas wstępnego rozpoznania ustalił, że pożarem objęta jest kotłownia przy budynku jednorodzinnym przy ulicy Krótkiej w Zduńskiej Woli. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki.

Łącznie przy zdarzeniu pracowały 3 zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli oraz 3 zastępy z OSP (Janiszewice, Szadek i Zduńska Wola). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu pożaru w pomieszczeniu kotłowni przy budynku jednorodzinnym, ewakuacji dwóch osób przebywających w budynku jednorodzinnym (osoby nie wymagały udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy), ugaszeniu pożaru kotłowni oraz elewacji budynku przy pomocy dwóch prądów wody, przewietrzeniu pomieszczeń i ich sprawdzeniu na obecność tlenku węgla.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok