Funkcję powierzono radnej Joannie Jarosławskiej podczas obrad, jakie odbyły się 26 października w Miejskim Domu Kultury Ratusz.

Obserwuj nas:

Zmiana w prezydium Rady Miasta Zduńska Wola została przeprowadzona podczas ostatniej sesji. Decyzje personalne wymusiło złożenie rezygnacji z funkcji przewodniczącego przez Jakuba Trenknera z Klubu Koalicji Obywatelskiej.

Jakub Trenkner, który kierował pracami rady miasta od 2018 roku, postanowił ustąpić z tego stanowiska. Radny Trenkner zapowiedział również, że 27 października złoży rezygnację z mandatu radnego Rady Miasta Zduńska Wola. To oznacza, że w składzie rady zajdzie kolejna zmiana. Radnego zastąpi kolejna osoba startująca w wyborach samorządowych w 2018 roku na liście Koalicji Obywatelskiej w tym samym okręgu. Nową radną będzie Jolanta Bebej, która uzyskała 95 głosów.

Jednocześnie klub KO zgłosił kandydaturę Joanny Jarosławskiej na funkcję przewodniczącej Rady Miasta Zduńska Wola. Radna była do tej pory wiceprzewodniczącą. Z tej funkcji złożyła rezygnację przed wyborem na przewodniczącą.

Joanna Jarosławska została wybrana na przewodniczącą Rady Miasta Zduńska Wola w głosowaniu tajnym. Za jej wyborem zagłosowało 11 radnych. Przeciw zagłosowało 8.

Rada Miasta Zduńska Wola uzupełniła skład prezydium rady w głosowaniu tajnym. Wiceprzewodniczącym został radny Jarosław Kurzawa z Klubu Koalicji Obywatelskiej. Za jego wyborem zagłosowało 11 radnych, a przeciwko było 8.

Ustępujący przewodniczący odebrał podziękowania od prezydenta Konrada Pokory oraz wiceprezydenta Pawła Szewczyka. Jakub Trenkner podziękował także za współpracę pracowniczkom Biura Rady Miasta Zduńska Wola.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: