Budynek, w którym pomieszczą się gabinety lekarskie i pomieszczenia administracji jest w fazie koncepcji. SPZPOZ w Zduńskiej Woli ogłosił przetarg na dokumentację.

Obserwuj nas:

Nowoczesny budynek dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli ma powstać na miejskiej działce przy ul. Adama Mickiewicza  19-21, obok parkingu przy miejskim targowisku. Obecnie miejski POZ szuka wykonawcy, który przygotuje projekt budowlany. Jest już gotowa koncepcja i wizualizacja przyszłej przychodni.

Przychodnia przy ulicy Szadkowskiej osiągnęła już kres swoich możliwości. Przy ulicy Adama Mickiewicza jest duża działka, którą planujemy przeznaczyć pod budowę nowej w pełni nowoczesnej przychodni.

prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora

Obiekt będzie miał około około 2000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Na samą część poradni i gabinetów planowanych jest ponad 1100 metrów kwadratowych. Na dachu nowej przychodni przewidziano instalację fotowoltaiczną. Obiekt ma być nowoczesny, ekologiczny i przyjazny dla pacjentów.

Budynek zaprojektowano jako dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, na planie wieloboku, z dachami dwuspadowymi.  Po obu stronach budynku przewidziano ciągi pieszo jezdne. Za budynkiem, od południowej strony zaprojektowano parking na 22 miejsca postojowe, w tym dwa dla niepełnosprawnych. Pomiędzy poszczególnymi skrzydłami budynku oraz w strefie parkingów zaprojektowano zieleń dostępną dla pacjentów. Od strony południowej wyznaczono proponowane miejsce lokalizacji wiaty na odpady oraz na rowery.

Wszystkie pomieszczenia przychodni służące pacjentom mają być umieszczone na parterze, na piętrze natomiast ma znajdować się strefa biurowa, pomieszczenia konferencyjne oraz gastronomia.

Główne wejście do budynku przewidziano od strony południowej, w holu głównym mieścić się będzie recepcja oraz poczekalnia dla pacjentów. Przewidziano osobne wejścia do skrzydła gdzie mieści się przychodnia dzieci zdrowych oraz chorych. Na parterze główny trzon budynku zaprojektowano na planie zbliżonym do prostokąta. Przewidziano tam korytarze do komunikacji oraz zaplecze przychodni. Z obu stron przylegać mają do głównego budynku skrzydła, mieszczące poszczególne gabinety usytuowane według specjalizacji.

Z poczekalni pacjenci będą mieli widok na zieleń znajdującą się we wnękach pomiędzy poszczególnymi skrzydłami i będą mogli z nich wyjść do zewnętrznych ogródków. W poczekalniach mają zostać zamontowane  ekrany informujące o kolejności przyjęć w gabinetach.

Na piętro budynku będzie można dostać się dwiema klatkami schodowymi. Będą tam głównie biura wraz z zapleczem, sale konferencyjne oraz mała gastronomia typu bistro. Na dachu budynku przewidziano natomiast taras dostępny z bistro otwartą strefę chillout.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli ogłosiła przetarg na przygotowanie pełnej dokumentacji budowlanej na podstawie opracowanej wcześniej koncepcji. Na sfinansowanie tego zadania przewidziano 250 tys. zł. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować  zamówienie w terminie 7 miesięcy od daty zawarcia umowy. Projektant będzie zobowiązany do złożenia w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli wniosków o pozwolenie na budowę.

Do przetargu przystąpiło aż 25 pracowni architektonicznych, które zaproponowały ceny od 188 tysięcy złotych do przekraczających 700 tysięcy. Obecnie trwa analiza złożonych ofert.

Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli prowadzi obecnie cztery przychodnie lekarskie: w Zduńskiej Woli przy ul. Szadkowskiej 2 oraz przy ul. Srebrnej 11, poradnię dla dzieci przy ul. Adama Mickiewicza 4. Na terenie gminy Zduńska Wola działa natomiast ośrodek zdrowia w Annopolu Starym 5a.

SP POZ dysponuje laboratorium analitycznym przy ul. Srebrnej 11 w Zduńskiej Woli, a także pracownią diagnostyczną badań USG przy ul. Szadkowskiej 2. W POZ pracują także terapeuci, którzy udzielają porad w zakresie uzależnień.

Miejska przychodnia prowadzi również badania w ramach miejskiego programu „Profilaktyka w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi”. Badania USG piersi są wykonywane bezpłatnie dla mieszkanek Zduńskiej Woli oraz gminy Zduńska Wola. Badania finansowane są przez samorządy.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: