Kierowcy w końcu mogą oficjalnie jeździć dwiema nowymi ulicami w centrum Zduńskiej Woli. Zakończyła się budowa ulic Władysława Jachowicza oraz Józefa Balcerczyka.

Obserwuj nas:

Od 15 kwietnia 2024 roku można przejechać nową ulicą w centrum Zduńskiej Woli wiodącą od ulicy Komisji Edukacji Narodowej do ulicy Kościelnej. Ulica nosząca nazwę kpt. Władysława Jachowicza przeszła odbiór techniczny i została otwarta dla ruchu.

Na nowej ulicy, na całej jej długości obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h. Na skrzyżowaniu z ulicą Kościelną jest także znak stopu oraz nakaz skrętu w prawo. Nie można z niej wyjechać w lewo w stronę placu Wolności ani wyjechać na wprost.

Powstałe drogi mają razem długość 1064 m. Jezdnia  asfaltowa ma szerokość 5 m. Ulica Władysława Jachowicza  ma chodniki z betonowej kostki brukowej po obu stronach jezdni oraz  ścieżkę rowerową z czerwonego asfaltu po stronie południowej.

Miejscem połączenia dwóch odcinków po środku drogi jest wyniesione skrzyżowanie.  Od niego w jedną stronę prowadzi droga do ulicy Sieradzkiej, a w kierunku ulicy Adama Mickiewicza zbudowano chodnik i ścieżkę rowerową, którą można dotrzeć na targowisko. Na ulicy Adama Mickiewicza wymalowana została nowa śluza dla rowerów, kierowcy powinni więc zachować tam szczególną ostrożność.

W pasie drogowym poprowadzono nowe sieci: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja obejmuje również wykonanie sieci gazowej oraz sieci oświetlenia ulicznego z 40 słupami.

Budowa drogi pozwoliła na otwarcie terenów inwestycyjnych oraz poprawę dostępności komunikacyjnej. Prace na zlecenie Urzędu Miasta Zduńska Wola prowadziła firma Hydromak z Poręb koło Zduńskiej Woli. Wartość zadania to ponad 8 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 7.523.986,00 zł. Nowe ulice to inwestycja pod nazwą „Budową drogi od ul. Stefana Złotnickiego do ul. Komisji Edukacji Narodowej”.

Nowa droga od ulicy Kościelnej do ulicy Komisji Edukacji Narodowej  w Zduńskiej Woli nosi nazwę kpt. Władysława Jachowicza. Ulica jest równoległa do południowej części placu Wolności i ulicy Sieradzkiej. Z kolei uliczka równoległa do uliczka, która prowadzi od ulicy Komisji Edukacji Narodowej do ogrodzenia terenu parafialnego ma nazwę ks. płk. Józefa Balcerczyka.

zdjęcia: UM Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: