Tak upamiętniono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w sobotę na placu Wolności.

Obserwuj nas:

11 listopada zduńskowolanie wspólnie świętowali na placu Wolności przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zorganizowano oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zduńskiej Woli oraz Bieg Niepodległości.

Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowali dla mieszkańców starosta powiatu zduńskowolskiego Hanna Iwaniuk i prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora. Przedstawiciele władz samorządowych wygłosili także okolicznościowe przemówienia.

Na placu Wolności spotkano się przed południem, by uczestniczyć w uroczystości patriotycznej. Podniesiono flagę na maszt, zaśpiewano hymn oraz złożono kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Wcześniej uczestnicy święta wzięli udział w mszy w intencji ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. WNMP, skąd przemaszerowano na plac Wolności.

Podczas uroczystości na placu Wolności odbyło się także ślubowanie uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli.

Z placu Wolności o godz. 13 wystartowali uczestnicy IX Powiatowego Biegu Niepodległości. Dzieci wystartowały na dystansie 400 metrów wokół Ratusza. Dorośli biegacze ze Zduńskiej Woli pobiegli do Strońska w gminie Zapolice, gdzie meta została wyznaczona przy Pomniku Niepodległości. Bieg rozegrano na dystansie 10 kilometrów.

zdjęcia: UM Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: