26.01.2023

Kończy się budowa nowego bloku na działce po byłym dworcu PKS. W związku z tym, przyjmowanie wniosków na wynajem mieszkań rusza z początkiem nowego miesiąca.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Trwają prace instalacyjne, wykończeniowe i związane z zagospodarowaniem terenu wokół bloku – informuje. Budynek wyposażony jest w ekologiczne źródła ciepła i  energii elektrycznej, co zmniejszy koszty użytkowania mieszkań. Na dachu zainstalowane są panele fotowoltaiczne, a do ogrzewania wykorzystana będzie  pompa ciepła, która ogrzeje część wspólną budynku i wodę. W bloku wydzielono 38 mieszkań i pięć lokali użytkowych.

prezydent Zduńskiej Woli, Konrad Pokora

Kiedy startuje przyjmowanie wniosków?

Składanie wniosków ruszy pierwszego lutego i potrwa do pierwszego marca. Urząd chce dać mieszkańcom czas na zgromadzenie niezbędnych dokumentów i przygotowanie się do procedury konkursowej.

Dla kogo mieszkania?

Mieszkania przeznaczone będą dla zduńskowolan, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania na rynku komercyjnym. Nowi najemcy będą mieli w przyszłości możliwość wykupu mieszkań po uzgodnieniu warunków finansowych z TBS-em i Bankiem. To szansa dla osób, które nie mają zdolności kredytowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kryteriach, Urząd Miasta publikował je już we wrześniu ubiegłego roku.

Weź udział w dniach otwartych!

Planowane jest w porozumieniu z wykonawcą budowy – warszawską firmą ZAB-BUD możliwość obejrzenia mieszkań przez osoby zainteresowane złożeniem wniosku. Podczas dnia otwartego zainteresowani zduńskowolanie będą mogli obejrzeć blok i uzyskać więcej informacji na temat kryteriów oceny oraz skonsultować swój wniosek. Szczegółowy harmonogram zostanie niebawem opublikowany na stronie internetowej urzędu.

Jakie dokumenty muszę przygotować?

  • Wniosek wraz z załącznikami
  • Dokumenty potwierdzające dochody członków gospodarstwa domowego za 2022 r.
  • Pierwszą stronę PIT za 2021 lub 2022 r.

W jaki sposób możesz złożyć wniosek?

Tradycyjnie

  • W siedzibie TBS Złotnicki przy ulicy Kościelnej 8. Pracownicy przyjmuję wnioski od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00.

Elektronicznie

Masz więcej pytań?

Tel. 43 823 24 49, 43 823 22 58

E-mail: sekretariat@tbs-zlotnicki.pl

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok