26.01.2023

Kończy się budowa nowego bloku na działce po byłym dworcu PKS. W związku z tym, przyjmowanie wniosków na wynajem mieszkań rusza z początkiem nowego miesiąca.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Trwają prace instalacyjne, wykończeniowe i związane z zagospodarowaniem terenu wokół bloku – informuje. Budynek wyposażony jest w ekologiczne źródła ciepła i  energii elektrycznej, co zmniejszy koszty użytkowania mieszkań. Na dachu zainstalowane są panele fotowoltaiczne, a do ogrzewania wykorzystana będzie  pompa ciepła, która ogrzeje część wspólną budynku i wodę. W bloku wydzielono 38 mieszkań i pięć lokali użytkowych.

prezydent Zduńskiej Woli, Konrad Pokora

Kiedy startuje przyjmowanie wniosków?

Składanie wniosków ruszy pierwszego lutego i potrwa do pierwszego marca. Urząd chce dać mieszkańcom czas na zgromadzenie niezbędnych dokumentów i przygotowanie się do procedury konkursowej.

Dla kogo mieszkania?

Mieszkania przeznaczone będą dla zduńskowolan, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania na rynku komercyjnym. Nowi najemcy będą mieli w przyszłości możliwość wykupu mieszkań po uzgodnieniu warunków finansowych z TBS-em i Bankiem. To szansa dla osób, które nie mają zdolności kredytowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kryteriach, Urząd Miasta publikował je już we wrześniu ubiegłego roku.

Weź udział w dniach otwartych!

Planowane jest w porozumieniu z wykonawcą budowy – warszawską firmą ZAB-BUD możliwość obejrzenia mieszkań przez osoby zainteresowane złożeniem wniosku. Podczas dnia otwartego zainteresowani zduńskowolanie będą mogli obejrzeć blok i uzyskać więcej informacji na temat kryteriów oceny oraz skonsultować swój wniosek. Szczegółowy harmonogram zostanie niebawem opublikowany na stronie internetowej urzędu.

Jakie dokumenty muszę przygotować?

  • Wniosek wraz z załącznikami
  • Dokumenty potwierdzające dochody członków gospodarstwa domowego za 2022 r.
  • Pierwszą stronę PIT za 2021 lub 2022 r.

W jaki sposób możesz złożyć wniosek?

Tradycyjnie

  • W siedzibie TBS Złotnicki przy ulicy Kościelnej 8. Pracownicy przyjmuję wnioski od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00.

Elektronicznie

Masz więcej pytań?

Tel. 43 823 24 49, 43 823 22 58

E-mail: sekretariat@tbs-zlotnicki.pl

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok