Niemal 1300 kobiet będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od środy 28 lutego ruszają zapisy.

Obserwuj nas:

W Zduńskiej Woli rusza program pod nazwą „Profilaktyka w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi w 2024 r.” Od środy, 28 lutego, mieszkanki miasta mogą rejestrować się na badania przesiewowe.

Badania USG piersi prowadzone będą przez Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli przy ul. Szadkowskiej.

Z badań może skorzystać każda mieszkanka Zduńskiej Woli, która ukończyła 18 lat. Wystarczy zarejestrować się w miejskiej przychodni przy ulicy Szadkowskiej 2 osobiście lub dzwoniąc pod numer telefonu 43 824 88 88. Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

W 2024 roku z budżetu miasta na finansowanie programu profilaktyki raka piersi przeznaczono 200 tys. zł. Pozwoli to na przeprowadzenie 1290 badań zduńskowolanek. Dodatkowo przebadanych będzie 220 mieszkanek gminy Zduńska Wola. Samorząd gminy przeznaczył na badania swoich mieszkanek 35 tys. zł.

W SPZ POZ w Zduńskiej Woli badania przeprowadzać będą dr n. med. Andrzej Kozanecki oraz lek. med. Sylwia-Giletucha Rosiak.

Program badań USG piersi finansowany przez samorząd działa w Zduńskiej Woli od 2000 roku. W tym czasie przeprowadzono ich już ponad 60 tysięcy.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: