Powstanie kolejna zielona oaza w Zduńskiej Woli. Działka pomiędzy ulicami Sieradzką i Kaczą zmieni się już niebawem.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Zapomniana i zaniedbana działka przy ulicy Sieradzkiej, która stanowi część  tzw. Trzech Koron przejdzie zieloną transformację. Powstanie na niej kolejny przyrodniczy przyczółek. Będzie to miejsce pełne nowych nasadzeń drzew, krzewów oraz kwietnych łąk.

Przestrzeń zaprojektowaliśmy, tak aby mieszkańcy mogli spędzić tu wolny czas i odpocząć od miejskiego pędu. Wśród zieleni zainstalowane zostaną nowe wygodne ławki, oszczędne oświetlenie i wytyczone będą nowe alejki. Nad rzeką Pichną wybudujemy dwa solidne mosty.

wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk

Na pierwszy rzut poszły prace rozbiórkowe. Cały teren został uporządkowany. Rozebrana została już jakiś czas temu stara, zdewastowana kamienica przy ulicy Sieradzkiej 65. Posiadała ona liczne wady konstrukcyjne i często dochodziło w niej do pożarów.

Jak wyjaśnia Paweł Szewczyk, UM jest gotowy, aby przebudować ten fragment miasta. Miejscy urzędnicy przygotowują wniosek o dofinansowanie budowy nowej zielonej oazy. Mają już gotową dokumentację projektową. Z przebudową chcą wystartować jeszcze w tym roku.

W ubiegłym roku w sąsiedztwie Liceum Plastycznego przy ulicy Sieradzkiej powstał niewielki zieleniec. To pierwszy kieszonkowy park w Zduńskiej Woli. Na niewielkiej działce można spotkać się z przyjaciółmi czy poczytać książkę. Sielskiego klimatu dodają mu żywopłot z berberysu purpurowego i graby pospolite.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok