05.01.2022

źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Starostwo Powiatowe zaprasza na tegoroczny Zduńskowolski Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2022 roku. Poprzedni miał miejsce w roku 2020.

Zdjecia ze zduńskowolskiego Orszaku Trzech Króli 2022 można obejrzeć na stronie facebookowej wydarzenia pod tym linkiem.

Orszak Trzech Króli organizowany jest przez zduńskowolskie parafie rzymskokatolickie w Uroczystość Objawienia Pańskiego, a nad całością czuwa ks. Andrzej Jaworski, proboszcz parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli.

Z parafii św. Antoniego wyjdzie czerwony orszak króla Kacpra. Dołączą do niego wierni z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na osiedlu Karsznice. Z kościoła św. Pawła pomaszeruje niebieski orszak króla Baltazara. Parafia św. Maksymiliana to orszak zielony króla Melchiora, a wierni z bazyliki pójdą w białym orszaku Gwiazdy Betlejemskiej.

Wszystkie połączą się przy ul. Piwnej, by razem wejść na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41. Tam rozpocznie się wspólne kolędowanie z zespołem „Pierwszy Dzień Tygodnia”.

Organizatorzy proszą o przygotowanie strojów w kolorze danego orszaku. Podczas wydarzenia będzie przeprowadzana zbiórka ofiar dla Domu Samotnej Matki Caritas Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku.

Serdecznie zapraszamy do udziału!