Po dziesięciu dniach od naprawy ostatniej usterki mieszkańcy Paprotni oraz okolicznych miejscowości znów mają problem z wodociągiem.

Obserwuj nas:

Zduńskowolski sanepid wydał niekorzystną dla mieszkańców opinię na podstawie próbek wody pobranych z wodociągu we wtorek, 14 listopada.

Komunikat z 16 listopada skierowany do odbiorców wody wodociągu publicznego Paprotnia miejscowości: Paprotnia, Holendry, Marżynek, Młodawin Dolny, Młodawin Górny, Ptaszkowice, Rojków, Swędzieniejewice, Wygiełzów.

W próbkach wody pobranych w ramach kontroli urzędowej z wodociągu publicznego w Paprotni stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu

Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: