Pasaż Janusza Kusocińskiego uzupełnia wizję wizytówki Zduńskiej Woli, jaką ma stać się okolica dworca kolejowego.

Obserwuj nas:

W grudniu zakończyła się przebudowa pasażu znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Zrewitalizowano tam deptak: na pasażu rosną dziś nowe platany klonolistne, głogi oraz klony pospolite. Pośród roślin zainstalowane zostały nowe ławki, energooszczędne oświetlenie oraz stojaki do rowerów.

Na początku 2023 roku w internetowej ankiecie urząd zapytał mieszkańców o to, jak powinna zostać rozwiązana kwestia budowy dodatkowych miejsc postojowych wzdłuż ulicy Jana Kilińskiego. Wytyczenie ich wiązało się z wycinką kilkunastu drzew na odcinku od Szadkowskiej do Placu Żelaznego. Internetową ankietę wypełniło 1106 mieszkańców. Zadecydowali oni o budowie nowych miejsc postojowych.

Kilińskiego w rękach miasta – to znaczy remont!

Radni Rady Miasta przyjęli uchwałę w sprawie zaliczenia fragmentu ulicy Jana Kilińskiego pomiędzy Szadkowską a Placem Żelaznym do kategorii dróg gminnych. 19 września 2023 roku Zarząd Powiatu Zduńskowolskiego zgodził się na przekazanie drogi miastu.

Podczas styczniowej konferencji prasowej związanej z oddaniem do użytku wyremontowanego dworca kolejowego, prezydent miasta wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie uda się przeprowadzić remont tego fragmentu ulicy Kilińskiego.

fot. mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: