Będzie więcej miejsc postojowych wzdłuż pasażu Janusza Kusocińskiego? Urząd Miasta przygotował ankietę, w której pyta o to mieszkańców.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

W specjalnie przygotowanej internetowej ankiecie (link tutaj) urząd pyta mieszkańców o to, jak powinna być rozwiązana kwestia miejsc postojowych w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Miasto przy okazji przebudowy pasażu Janusza Kusocińskiego chce wybudować wzdłuż ulicy Jana Kilińskiego dodatkowe nowe miejsca postojowe, lecz ich wytyczenie wiążę się z wycinką drzew. Wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż trzy minuty.

Głos mieszkańców jest dla nas kluczowy. Możemy wybudować dodatkowe nowe  miejsca postojowe, które w tej części miasta są bardzo potrzebne. W ankiecie pytamy mieszkańców, o to, czy chcą nowe miejsca. Ich budowa zmusi nas do wycięcia kilkunastu głogów. W zamian proponujemy mieszkańcom nowe nasadzenia platanów klonolistnych, klonów pospolitych, głogów czy śliw wiśniowych już na samym pasażu. Łącznie będzie to niespełna pięćdziesiąt nowych drzew.

Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli

A to wszystko jako uzupełnienie trwających już prac

W międzyczasie zmienia się sam budynek dworca. Przechodzi on gruntowną przebudowę – spod błękitnego tynku wykonawca wyodrębnił już starą, piękna cegłę. Wymieniony został już stary dach, a niebawem pojawią się nowe okna. O ciepło pasażerów zadbają Miejskie Sieci Cieplne. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Prace drogowe trwają też na Placu Żelaznym. Wymieniana jest tam nawierzchnia drogi, budowane są nowe miejsca postojowe oraz chodniki. Elektrycy zainstalują także nowe energooszczędne oświetlenie. Prace na dworcu i wokół niego potrwają do końca roku.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok