W czwartek w komendzie PSP przy okazji okrągłego jubileuszu istnienia klubu wręczono odznaczenia zasłużonym krwiodawcom.

Obserwuj nas:

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli powstał 8 lutego 2018 roku.

Wydarzenie, które odbyło się w czwartek w komendzie PSP miało na celu przypomnienie o szlachetnej idei ratowania życia poprzez bezinteresowne oddawanie krwi.

Przy okazji jubileuszu, wręczono odznaczenia zasłużonym honorowym krwiodawcom: Aleksandrze Bryl oraz Maciejowi Wojtalikowi.

Klub został założony pięć lat temu z inicjatywy strażaków. Od tego czasu stał się integralną częścią komendy. Jego aktywność skupia się nie tylko na zbiórkach krwi, ale również na edukacji dotyczącej potrzeb i korzyści związanych z honorowym krwiodawstwem.

W tym roku klub otrzymał Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia. Z rąk prezesa okręgu pabianickiego PCK Andrzeja Chałupki odebrali ją prezes klubu Damian Lewiński oraz zastępca komendanta Łukasz Drzewiecki.

W ciągu pięciu lat istnienia klub zorganizował liczne akcje honorowego krwiodawstwa, zbierając łącznie 220 litrów krwi od blisko 500 osób.

Zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: