17.10.2022

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali pięciu złodziei, którzy na terenie miasta dokonywali kradzieży sklepowych. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Zduńskowolscy kryminalni, dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego i na podstawie zdobytych informacji, zatrzymali osoby, które były poszukiwane jako sprawcy kradzieży sklepowych na terenie miasta.

Dochodziło do nich od sierpnia do października 2022 roku. Przedstawiciele marketów spożywczych, sklepów drogeryjnych i alkoholowych, składali zawiadomienia o kradzieżach, a policjanci podejmowali działania, by ustalić sprawców. W ten sposób, kryminalni zatrzymali dwóch sieradzan.

23 i 26-letni mężczyźni, przyjechali do Zduńskiej Woli 20 września. Razem dokonali kradzieży perfum na kwotę ponad 1300 zł. Jeden z nich, 23-latek, przyjechał z Sieradza jeszcze dwa razy sam i w jednym sklepie ukradł tablet wartości 669 zł, a w drugim alkohol za 569 zł. Złodziejki duet został zatrzymany.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali również 41-letniego zduńskowolanina. Kradł w sierpniu, w dyskoncie spożywczym w Zduńskiej Woli na drobne kwoty, aż 9 razy. Wynosił artykuły spożywcze, alkohol, tytoń, artykuły chemiczne. Łączna kwota skradzionego towaru to ponad 550 zł.

Kryminalni zatrzymali też 31-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, który trzykrotnie, w okresie od 30 sierpnia do 22 września 2022 roku, w sklepie spożywczym, skradł towar na ponad 860 zł.

Złapany na gorącym uczynku

13 października, do Dyżurnego zduńskowolskiej komendy zadzwoniła kierowniczka sklepu drogeryjnego. Jak oświadczyła, w momencie gdy zgrywała ujawnioną na terenie sklepu kradzież, do drogerii wszedł mężczyzna, który był na zgrywanym przez kobietę monitoringu.

Kierowniczka rozpoznała złodzieja, zamknęła drzwi sklepu i wezwała policję. Dzięki jej szybkiej reakcji, policjanci zatrzymali 39-letniego zduńskowolanina, który dzień wcześniej dokonał w tym sklepie kradzieży perfum na łączną kwotę 638 zł.

Śledczy pracowali nad każdą z wymienionych spraw, zbierając dowody i przedstawiając zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok