W MBP im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbył się pierwszy wykład Tomasza Karaudy – łódzkiego lekarza, specjalisty chorób wewnętrznych.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych wykładów odbył się we wtorek, 17 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli.

Doktor Tomasz Karauda opowiedział słuchaczom jak wygląda jego codzienna praca na szpitalnym oddziale i o tym, czego nauczyła go praca w tym zawodzie. Przekazał też najważniejsza wiedzę dotyczącą tego, czego sami możemy się dowiedzieć, obserwując swoje ciało.

Przeprowadził swoich słuchaczy przez to, jak zbudowane jest ludzkie ciało oraz to, co dzieje się z nim w poszczególnych chorobach.

Te poważne dają z reguły dość charakterystyczne pierwsze objawy. Często są one przez nas bagatelizowane, a powinniśmy zwracać na nie szczególną uwagę. Doktor Karauda uczył słuchaczy, czemu przyglądać się w naszym codziennym życiu i co powinno zapalać nam „czerwoną lampkę”, kiedy już to zauważymy.

Na kolejny wykład MBP zaprasza już 14 listopada 2023 r. o godz 17.00 do sali integracji pokoleniowej „Stacja Pokolenie”. Wstęp wolny.

Tomasz Karauda

Aktualnie doktor pracuje na oddziale pulmunologii i alergologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. N. Barlickiego w Łodzi, gdzie robi kolejną specjalizację z pulmunologii. Dodatkowo dyżuruje też w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Ma 33 lata. Jest znanym społecznikiem w środowisku łódzkim, m.in. organizuje koncerty charytatywne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sam również śpiewa i gra na pianinie. Jego brat Łukasz jest solistą Opery Narodowej w Warszawie oraz solistą Zespołu Pieśni i Tańca “Mazowsze”. W młodości Tomasza fascynowały aktorstwo i śpiew.

Aktywnie włącza się w działalność społeczną. Podczas protestu głodowego rezydentów, przez siedem dni prowadził głodówkę, koszulkę z protestu przekazał na WOŚP. W czasie pandemii aktywnie uczestniczył w walce z koronawirusem. Apelował w mediach o przestrzeganie obostrzeń. Był jednym z organizatorów transportu z Chin brakujących środków ochrony osobistej dla lekarzy, kupionych przez Kulczyk Foundation. Do pracy w szpitalu dojeżdża motocyklem.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: