Dzięki reakcji przechodniów, z drogi został wyeliminowany pijany kierowca. Policja dziękuje za wzorową postawę.

Obserwuj nas:

W środę, 1 listopada, o godzinie 21.00 oficer dyżurny zduńskowolskiej policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez mieszkańców miasta.

Na miejscu policjanci zastali świadków zdarzenia oraz ujętego mężczyznę, 33-letniego Zduńskowolanina. Zgłaszający oświadczyli, że idąc ulicą Łaską, zwrócili uwagę na osobówkę, która jechała przed nimi. Kierujący mitsubishi jechał w sposób budzący podejrzenie, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Obserwowali więc jego niebezpieczną jazdę. Poruszał się bardzo szybko, nie trzymał toru jazdy, skręcając nie sygnalizował manewrów. W pewnej chwili skręcił pod sklep monopolowy i uderzył samochodem w kostkę brukową, która jest ułożona wokół rosnącego pod sklepem drzewa.

Kierowca wysiadł z auta, zachwiał się i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Podeszli do niego idący chodnikiem świadkowie i zaczęli rozmawiać. Tłumaczył się im, że kupił auto wczoraj i nie panuje jeszcze nad nim. Świadkowie natychmiast zareagowali. Zadzwonili na numer alarmowy 112 i uniemożliwili pijanemu kierującemu, by ponownie wyjechał na ulicę.

33-latek zaskoczony reakcją przechodniów, wsiadł do samochodu, zamknął się od wewnątrz i nie chciał z niego wysiąść. Zrobił to dopiero po przyjeździe policjantów.

Badanie trzeźwości wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Musi się liczyć ze znacznymi konsekwencjami swojego zachowania. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dzięki zdecydowanemu działaniu przypadkowych świadków, być może nie doszło do tragedii na drodze.

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, powiadamiamy najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! Przypominamy, ze każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: