02.12.2022

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali do kontroli pijanego rowerzystę.

Miał 2,5 promila alkoholu i uciekał „wężykiem” do domu z piwem, które wcześniej ukradł ze stacji paliw. 12 puszek piwa wróciło do dalszej sprzedaży, a rowerzysta do domu z mandatami na łączną kwotę 3000 zł.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

1 grudnia 2022 roku, krótko po północy, policjanci podczas patrolowania miasta, zobaczyli na ulicy Szadkowskiej rowerzystę, który kierował się w stronę Szadku. Sposób jazdy wzbudził zainteresowanie mundurowych, dlatego zatrzymali go do kontroli.

36-letni mieszkaniec zduńskowolskiej gminy, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. W trakcie badania stanu trzeźwości kierującego, dyżurny podał podległym patrolom informacje, że ze stacji paliw, jakiś mężczyzna ukradł 12 puszek piwa i uciekł na rowerze.

Patrol legitymujący rowerzystę, po usłyszeniu tej informacji, sprawdził zawartość torby, którą 36-latek przewoził na bagażniku. Okazało się, że zatrzymali złodzieja. Razem z nim dotarli na pobliską stację paliw. Pracownik rozpoznał sprawcę kradzieży.

36-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, a także w wysokości 500 zł za kradzież. Z mandatami o łącznej wartości 3000 zł, wrócił pieszo do domu, a puszki z piwem do dalszej sprzedaży.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok