W nocy z wtorku na środę nad Polską przeszła nietypowa jak na październik nawałnica. Na szczęście w naszym powiecie obyło się bez większych szkód.

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli
i bądź z nimi na bieżąco przez kanał na WhatsApp!

Noc z 3 na 4 października 2023r nad Polską była dość dynamiczna, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Po rekordowo ciepłym wtorku, nad nasz kraj nadciągneły masy zimnego powietrza z zachodu, przynosząc porywisty wiatr i umiarkowane, choć miejscami intensywne opady deszczu. Na czele frontu przesuwały się też aktywne komórki burzowe, co i w okolicach Zduńskiej Woli dało się odczuć.

Jak informuje kpt. Łukasz Aleksandrowicz z PSP w Zduńskiej Woli, zgłoszenia w powiecie dotyczyły głównie powalonych porywistym wiatrem drzew:
– w miejscowości Piaski w gminie Szadek wiatr powalił na drogę dwa drzewa;
– w Ptaszkowicach wiatr na drogę powalił jedno drzewo;
– w Rembieszowie strażacy zabezpieczali zerwaną linię energetyczną;
– w miejscowości Górna Wola samochód uderzył w leżący na drodze konar, ale na szczęście w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Nie ma co się oszukiwać, mamy w końcu jesień. Już w najbliższych dniach uraczy nas kolejnymi opadami deszczu, a o wysokich temperaturach możemy powoli zapominać. W najbliżsżą noc, ze środy na czwartek, kolejny front z północy będzie przemieszczał się przez nasz region, niosąc ze sobą kolejne opady deszczu. Nie będzie nam za to dokuczał już wiatr tak silny jak minionej nocy.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp