W nocy z wtorku na środę nad Polską przeszła nietypowa jak na październik nawałnica. Na szczęście w naszym powiecie obyło się bez większych szkód.

Obserwuj nas:

Noc z 3 na 4 października 2023r nad Polską była dość dynamiczna, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Po rekordowo ciepłym wtorku, nad nasz kraj nadciągneły masy zimnego powietrza z zachodu, przynosząc porywisty wiatr i umiarkowane, choć miejscami intensywne opady deszczu. Na czele frontu przesuwały się też aktywne komórki burzowe, co i w okolicach Zduńskiej Woli dało się odczuć.

Jak informuje kpt. Łukasz Aleksandrowicz z PSP w Zduńskiej Woli, zgłoszenia w powiecie dotyczyły głównie powalonych porywistym wiatrem drzew:
– w miejscowości Piaski w gminie Szadek wiatr powalił na drogę dwa drzewa;
– w Ptaszkowicach wiatr na drogę powalił jedno drzewo;
– w Rembieszowie strażacy zabezpieczali zerwaną linię energetyczną;
– w miejscowości Górna Wola samochód uderzył w leżący na drodze konar, ale na szczęście w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Nie ma co się oszukiwać, mamy w końcu jesień. Już w najbliższych dniach uraczy nas kolejnymi opadami deszczu, a o wysokich temperaturach możemy powoli zapominać. W najbliżsżą noc, ze środy na czwartek, kolejny front z północy będzie przemieszczał się przez nasz region, niosąc ze sobą kolejne opady deszczu. Nie będzie nam za to dokuczał już wiatr tak silny jak minionej nocy.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: