19.08.2022

Z terenu zakładu kolejowego trzech mieszkańców Łasku ukradło złom o wartości 75 tysięcy złotych.

Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przyjeżdżali do Zduńskiej Woli wypożyczonym samochodem dostawczym, aby kraść elementy torowisk kolejowych. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Pod koniec lipca 2022 roku zduńskowolscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży stalowych elementów z terenu zakładu kolejowego w Zduńskiej Woli. Skradziono między innymi podkładki torowe, elementy kierownic rozjazdów, płyty ślizgowe oraz inne podobne elementy na łączną sumę strat około 75000 złotych.

Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się zduńskowolscy kryminalni. Dzięki wnikliwej analizie zebranych materiałów i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, policjanci wytypowali sprawców tych kradzieży. Kryminalni ustalili, że to trzej mieszkańcy Łasku – sąsiedzi z jednej ulicy. Dwaj bracia w wieku 46 i 47 lat i ich 37-letni kolega wypożyczyli samochód dostawczy citroen jumper.

W okresie 15-22 lipca 2022 roku przyjeżdżali do Zduńskiej Woli codziennie przed nadejściem świtu i z terenu kolejowego kradli systematycznie złom stalowy. Następnie ładowali do samochodu ile tylko się dało, po czym jechali do punktu skupu złomu i sprzedawali. Pieniędzmi ze sprzedaży złomu zarządzał 37-latek, który dzielił zyski.

Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali całą trójkę w Łasku, w swoich mieszkaniach. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.