03.03.2023

24-letni zduńskowolanin, we wtorek po północy, wszedł do pergoli śmietnikowej stojącej w centrum miasta. Przeglądając zawartość pojemnika na papier, bez powodu, zaczął go niszczyć. Po chwili pojemniki w pergoli zaczęły się palić.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Na szczęście mieszkaniec jednego z bloków zobaczył przez okno całe zdarzenie i powiadomił służby. 24-latek za to przestępstwo odpowie przed sądem.

28 lutego 2023 roku, po północy, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Osmolińskiej w Zduńskiej Woli, między blokami, pali się pergola śmietnikowa. Na miejsce zdarzenia pojechał policyjny patrol.

Okazało się, że zniszczeniu uległo zadaszenie pergoli oraz 7 pojemników na śmieci. Dzięki wnikliwej pracy śledczych na miejscu zdarzenia, wyszło na jaw, że pergola została zniszczona umyślnie. Zrobił to 24-letni zduńskowolanin. Wszedł do pergoli śmietnikowej i umyślnie, bez powodu, zniszczył pojemnik na śmieci. Pojawił się ogień, który rozprzestrzenił się na kolejne pojemniki.

W ten sposób doszło do ich zniszczenia. Zduńskowolanin spowodował straty na kwotę 28000 zł na szkodę Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator”.

Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za swój czyn odpowie przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok