Podsumowano zbiórkę, jaką przeprowadzono podczas 7. Świątecznego Biegu Charytatywnego – dla Julii. Dzięki biegaczom i wolontariuszom na rehabilitację dziewczynki zebrano prawie 35 tys. zł.

Obserwuj nas:

7. Świąteczny Bieg Charytatywny – dla Julii, który zorganizowano 10 grudnia ubiegłego roku, przyniósł 34922,69zł. To kwota jaką uzyskano dla Julii Kmiecik ze Zduńskiej Woli. Uczestnicy biegu dołożyli się wpłacając wpisowe. Wystartowało w nim ponad 300 osób.

Była to kolejna edycja świątecznego biegu charytatywnego organizowanego przez Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Zduńska Wola oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli. Pieniądze zbierane były na rehabilitację Julii Kmiecik, chorującej na nieznaną w Polsce chorobę Marshall Smith. Od urodzenia boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym, dysmorfią, niedosłuchem, karniosynostozą, przyspieszonym wiekiem kostnym oraz skoliozą.
Julia jest jedyną pacjentką w Polsce z taką wadą genetyczną. Możliwe jest jedynie leczenie objawowe,  polegające na poprawie jakości życia poprzez intensywną rehabilitację.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: