Na terenie powiatu zduńskowolskiego zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.

Obserwuj nas:

Za nami długi weekend, podczas którego zduńskowolscy policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów, a przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących osób. Policjanci podczas działań „Sierpniowy weekend 2023” skontrolowali ogółem 175 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 124 środki prawne i przeprowadzili ponad 200 badań stanu trzeźwości. Niestety, mimo policyjnych apeli o rozwagę, miały miejsce zdarzenia drogowe, które wskazują na brak wyobraźni wśród kierujących.

12 sierpnia, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel. Podczas kontroli, okazało się, że kierująca 45-letnia zduńskowolanka, jest w stanie nietrzeźwości. Jadąc samochodem przez Zduńską Wolę, miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Sąd zdecyduje o karze dla 45-latki.

14 sierpnia, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Czechy, jedzie całą szerokością drogi, z przedziurawioną oponą, pojazd marki Renault. Pojazdem kierował 50-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile w organizmie. Niebawem, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Następnego dnia, dyżurny otrzymał zgłoszenie, ze dwaj kierowcy samochodów marek Nissan i Citroen, w miejscowości Ogrodzim Kolonia, ujęli nietrzeźwego mężczyznę, który podróżował samochodem marki Fiat. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 42-letni zduńskowolanin, jadąc samochodem marki Fiat, w kierunku Zduńskiej Woli, wymusił pierwszeństwo przed pojazdem marki Nissan. Nie doszło do żadnego zdarzenia, ale kierowca fiata po tym zdarzeniu, jechał „wężykiem”, co wzbudziło podejrzenia u kierowcy podróżującego nissanem, a także u kierowcy citroena, który widział całe zdarzenie. Obaj doprowadzili do zatrzymania pojazdu marki Fiat i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Zabrali kierowcy kluczyki i powiadomili policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy samochodu marki Fiat. Miał niespełna 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Pojazd został zatrzymany na policyjnym parkingu, a 42-latek przewieziony do komendy w celu sporządzenia dokumentacji procesowej. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Bez wątpliwości wzorowe postawy mieszkańca Czech oraz kierowców którzy zatrzymali kierowcę fiata, pomogły w wyeliminowaniu potencjalnych zagrożeń na drodze.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto zaznaczyć, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli dziękują za wzorową reakcję, jednocześnie mają nadzieję, że takie zachowania będą wzorem do naśladowania dla innych.

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: