Na terenie powiatu zduńskowolskiego zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp

Za nami długi weekend, podczas którego zduńskowolscy policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów, a przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących osób. Policjanci podczas działań „Sierpniowy weekend 2023” skontrolowali ogółem 175 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 124 środki prawne i przeprowadzili ponad 200 badań stanu trzeźwości. Niestety, mimo policyjnych apeli o rozwagę, miały miejsce zdarzenia drogowe, które wskazują na brak wyobraźni wśród kierujących.

12 sierpnia, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel. Podczas kontroli, okazało się, że kierująca 45-letnia zduńskowolanka, jest w stanie nietrzeźwości. Jadąc samochodem przez Zduńską Wolę, miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Sąd zdecyduje o karze dla 45-latki.

14 sierpnia, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Czechy, jedzie całą szerokością drogi, z przedziurawioną oponą, pojazd marki Renault. Pojazdem kierował 50-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile w organizmie. Niebawem, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Następnego dnia, dyżurny otrzymał zgłoszenie, ze dwaj kierowcy samochodów marek Nissan i Citroen, w miejscowości Ogrodzim Kolonia, ujęli nietrzeźwego mężczyznę, który podróżował samochodem marki Fiat. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 42-letni zduńskowolanin, jadąc samochodem marki Fiat, w kierunku Zduńskiej Woli, wymusił pierwszeństwo przed pojazdem marki Nissan. Nie doszło do żadnego zdarzenia, ale kierowca fiata po tym zdarzeniu, jechał „wężykiem”, co wzbudziło podejrzenia u kierowcy podróżującego nissanem, a także u kierowcy citroena, który widział całe zdarzenie. Obaj doprowadzili do zatrzymania pojazdu marki Fiat i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Zabrali kierowcy kluczyki i powiadomili policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy samochodu marki Fiat. Miał niespełna 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Pojazd został zatrzymany na policyjnym parkingu, a 42-latek przewieziony do komendy w celu sporządzenia dokumentacji procesowej. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Bez wątpliwości wzorowe postawy mieszkańca Czech oraz kierowców którzy zatrzymali kierowcę fiata, pomogły w wyeliminowaniu potencjalnych zagrożeń na drodze.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto zaznaczyć, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli dziękują za wzorową reakcję, jednocześnie mają nadzieję, że takie zachowania będą wzorem do naśladowania dla innych.

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp