Zduńskowolscy policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu osób starszych. Spotkali się z seniorami UTW.

Obserwuj nas:

Mając na uwadze szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych, policjanci zduńskowolskiej komendy zorganizowali debatę społeczną: „Bezpieczeństwo seniorów to nasza wspólna sprawa…”.

Uwrażliwiano seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Omówiono jakie metody stosują oszuści, aby wyłudzić pieniądze. Podano także przykłady takich oszustw z terenu powiatu zduńskowolskiego. Funkcjonariusze wyjaśnili uczestnikom spotkania co zrobić, aby się przed nimi uchronić i jak postępować w przypadku zagrożenia.

Prelekcję na temat problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym wygłosili policjanci zduńskowolskiej drogówki. Przedstawione zostały zagrożenia na jakie narażeni są uczestnicy ruchu drogowego. Przypomniano też podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uwrażliwiono seniorów, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie kiedy szybciej zapada zmrok i piesi są słabiej widoczni na drodze. W tych warunkach nawet najmniejszy odblask niejednokrotnie może zapobiec tragedii.

Zwrócono uwagę na zasady przechodzenia przez jednię. Podkreślono, że mimo, że pieszy ma pierwszeństwo, jednak zawsze należy być ostrożnym i nie wchodzić na przejście bezpośrednio z chodnika, bez upewnienia się, czy rzeczywiście można przejść bezpiecznie.

Policjanci zaprezentowali również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy może mieć wpływ na to, co się dzieje w naszym otoczeniu i zgłaszać zauważone wykroczenia, natomiast dzięki aplikacji Moja Komenda — możemy łatwo znaleźć dzielnicowego i skontaktować się z nim.

zdjęcia: KPP Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: