03.10.2022

Szybka i skuteczna interwencja policjantów ze Zduńskiej Woli uratowała życie 50-latka, który próbował je sobie odebrać.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Zduńskowolanin ostatecznie trafił pod opiekę medyczną.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

1 października 2022 roku w godzinach nocnych, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że do fundacji ITAKA zadzwonił mężczyzna chcący popełnić samobójstwo. Nie chciał podać żadnych swoich danych. Powiedział, że mieszka sam oraz że zażył 30 tabletek uspokajających i już po raz trzeci próbuje popełnić samobójstwo.

Umiejętne prowadzenie rozmowy przez pracownika fundacji ITAKA, a także bardzo sprawne działanie policjantów pozwoliły ustalić, że dzwoniący jest mieszkańcem województwa łódzkiego. Kiedy pracownik fundacji prowadził z mężczyzną rozmowę, policjanci starali się ustalić jego dokładny adres.

Była godzina 3:00 w nocy, gdy dyżurny zduńskowolskiej komendy został poinformowany, że sytuacja dotyczy mieszkańca tego miasta. Zduńskowolscy policjanci ustalili adres i natychmiast pojechali do potrzebującego pomocy.

Nie było wątpliwości, że był w złym stanie psychicznym. Wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dzięki skoordynowanym działaniom fundacji ITAKA oraz policjantów, uratowano ludzkie życie i nie doszło do tragedii.

W trudnych chwilach pamiętajmy – nie jesteśmy sami

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Gdzie szukać pomocy i wsparcia:

  • 22 484 88 01 – Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA
  • 800 70 2222 – Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Szczegółowe informacje na stronach:

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok