Spostrzegawczość oraz szybka reakcja zduńskowolskiego policjanta będącego w czasie wolnym od służby doprowadziła do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Obserwuj nas:

Policjantem jest się zawsze, również w czasie wolnym od służby. Potwierdził to zduńskowolski policjant Wydziału Kryminalnego.

Wracając z zakupów, zwrócił uwagę na mężczyznę idącego ulicą Szadkowską. Był przekonany, że jest to poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli 30-letni mieszkaniec miasta.

Policjant bez chwili zawahania przystąpił do czynności. Zaparkował samochód i skierował się w stronę poszukiwanego. Ten zauważył policjanta i zaczął uciekać pomiędzy blokami. Policjant dogonił mężczyznę i uniemożliwił mu oddalenie się z miejsca do momentu przyjazdu patrolu.

30-latek został osadzony w PDOZ, a następnie przewieziony do zakładu karnego. Ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji zduńskowolskiego policjanta, poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

Zduńskowolscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba w policji to nie jest zwykła praca. To misja – służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. Niezależnie, czy są na służbie czy mają wolny dzień. Reagują na łamanie prawa, porządku publicznego, ratują ludzkie życie – często z narażeniem własnego.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: