Złodziej nie przewidział, że jego kolejna kradzież zakończy się w taki sposób. Robiący zakupy w tym samym sklepie policjant po służbie zakończył jego ucieczkę zaraz po wyjściu ze sklepu.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp

Policjantem jest się również po służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, młodszy aspirant Cezary Nowak.

7 września 2023 roku po godzinie 20:00, był na zakupach spożywczych w sklepie przy ulicy Getta Żydowskiego. Zobaczył nerwowo zachowującego się mężczyznę, który po chwili wbiegł do sklepu, złapał stojącą niedaleko zgrzewkę 12 sztuk piwa i zaczął uciekać. Policjant zareagował błyskawicznie i szybko ujął złodzieja. Sprawcą kradzieży okazał się 45-letni zduńskowolanin. Skradziony towar nie uległ zniszczeniu więc wrócił na sklepowe półki.

Złapany złodziej miał nadzieję, że sprawa zakończy się mandatem. Stało się jednak inaczej. Przybyły na miejsce patrol w rozmowie z kierowniczką sklepu ustalił, że dzień wcześniej ten sam mężczyzna dokonał takiej samej kradzieży. W związku z tym policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Tam o jego winie i ostatecznej karze zdecyduje sędzia.

Jak podaje Kodeks wykroczeń w artykule 119 § 1.: Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp