Złodziej nie przewidział, że jego kolejna kradzież zakończy się w taki sposób. Robiący zakupy w tym samym sklepie policjant po służbie zakończył jego ucieczkę zaraz po wyjściu ze sklepu.

Obserwuj nas:

Policjantem jest się również po służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, młodszy aspirant Cezary Nowak.

7 września 2023 roku po godzinie 20:00, był na zakupach spożywczych w sklepie przy ulicy Getta Żydowskiego. Zobaczył nerwowo zachowującego się mężczyznę, który po chwili wbiegł do sklepu, złapał stojącą niedaleko zgrzewkę 12 sztuk piwa i zaczął uciekać. Policjant zareagował błyskawicznie i szybko ujął złodzieja. Sprawcą kradzieży okazał się 45-letni zduńskowolanin. Skradziony towar nie uległ zniszczeniu więc wrócił na sklepowe półki.

Złapany złodziej miał nadzieję, że sprawa zakończy się mandatem. Stało się jednak inaczej. Przybyły na miejsce patrol w rozmowie z kierowniczką sklepu ustalił, że dzień wcześniej ten sam mężczyzna dokonał takiej samej kradzieży. W związku z tym policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Tam o jego winie i ostatecznej karze zdecyduje sędzia.

Jak podaje Kodeks wykroczeń w artykule 119 § 1.: Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: