31.08.2022

Policjanci ze zduńskowolskiej „drogówki” pomogli mężczyźnie, który osłabł i przewrócił się do rowu.

Leżał tam przez dwie godziny, żaden przejeżdżający kierowca nie zatrzymał się, nie zainteresował. To doskonały przykład, że policjanci zawsze są gotowi, aby pomagać i chronić mieszkańców naszego powiatu.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

28 sierpnia 2022 roku, w godzinach wieczornych, młodszy aspirant Cezary Nowak i sierżant Krzysztof Badziak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, pełnili służbę na terenie gminy. Jadąc w miejscowości Janiszewice, policjanci zauważyli leżącego w rowie mężczyznę. 70-latek miał problemy z oddychaniem, uskarżał się na ból w klatce piersiowej, był trzeźwy. W rozmowie z policjantami, był wdzięczny za okazane zainteresowanie, ponieważ siedział w rowie od około dwóch godzin i żaden z przejeżdżających kierowców, nie zatrzymał się i nie zainteresował co się dzieje z 70-latkiem. Mężczyzna nie miał przy sobie telefonu i nie miał jak zadzwonić po pomoc. Policjanci natychmiast wezwali zespół ratownictwa medycznego i zaczęli udzielać mężczyźnie pomocy. Wyciągnęli z rowu, ułożyli w pozycji bezpiecznej i dali wody. W czasie oczekiwania na przyjazd karetki, kontrolowali stan mężczyzny.

Dzięki profesjonalizmowi policjantów, mężczyzna szybko trafił pod opiekę medyków, którzy udzielili mu fachowej pomocy. Ten przykład doskonale pokazuje, że policjanci zawsze gotowi są nieść pomoc osobom potrzebującym.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, wiele osób narażonych jest na przegrzanie, osłabienie i zwiększone pragnienie. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na utratę zdrowia i życia. Wystarczy zainteresować się, dlaczego człowiek leży i ustalić jakiej potrzebuje pomocy. Wykonanie jednego telefonu pod numer alarmowy 112, może uratować człowieka.