Budżet obywatelski na 2023 został już zatwierdzony, a projekty wybrane. Zastanówmy się więc wspólnie, co zgłosić w Zduńskiej Woli na rok 2024!

Poniżej lista pomysłów, które pojawiają się w rozmowach, w komentarzach – tak, żeby nic nam nie uciekło, gdy następnym razem będzie można zgłaszać projekty. Masz nowy pomysł? Prześlij go na kontakt@mojazdunskawola.pl, dopiszę go poniżej!

BUDŻET OBYWATELSKI 2024:

Nowe murale w mieście

Murale są elementami, których nigdy za dużo, kiedy są wykonane przez profesjonalistów. A takich w mieście kilku mamy… Warto więc upiększyć miasto jeszcze raz!

Siedziska w parku miejskim

Wygodnie rozsiąść się z książką i odpłynąć w inny świat… kto by nie chciał? Koszt niewielki, radość ogromna!

Parasolki nad ulicami

Rozłożone parasole, najczęściej w większości dostępnych kolorów, które zawieszone są wysoko nad drogą/chodnikiem i które chronią przechodniów przed ostrym słońcem i częściowo deszczem. Najczęściej w formie instalacji artystycznych, choć nie tylko.
Miło by było zobaczyć taką instalację nad ulicami (…Zielona!), które w wyniku wycinki drzew straciły swój cień. A może dodatkowo da to komuś do myślenia?
Jeśli nie wiecie o czym mówię, zajrzyjcie tutaj.

Weekendowe koncerty szkoły muzycznej w parku miejskim

Czy nie będzie miło, kiedy podczas niedzielnego spaceru po parku będzie można posłuchać tego, jak młodzi robią postępy?

Kamera online na wieży ratuszowej / wieży bazyliki przy Kościelnej

W wielu miastach funkcjonują ogólnodostępne kamery online, dzięki którym można podejrzeć z dowolnego miejsca na świecie, jak obecnie wygląda pogoda w mieście. Sam korzystam często, kiedy porównuję zbliżające się do Zduńskiej Woli chmury burzowe.

ZIELONY BUDŻET OBYWATELSKI 2024:

Łąki kwietne na trawnikach

Bo czemu nie? Odpowiednio założone i gospodarowane, mogą przyczynić się do poprawy miejskiego ekosystemu. Piękne łąki możemy mieć wzdłuż Łódzkiej i Łaskiej, a nawet na osiedlach!

Zielony Pasaż Kusocińskiego

Co jak co, ale odnawiany Dworzec PKP powinien doczekać się ładnej zielonej oprawy. Miejsca, w którym z przyjemnością odpoczną nie tylko podróżni, ale też mieszkańcy okolicznych osiedli.