We wtorkowy poranek na skrzyżowaniu ulic Getta Żydowskiego i Łódzkiej doszło do kolizji. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

O godzinie 5:40, 14 marca 2023 roku, 30-letni kierujący samochodem marki Peugeot, jadąc ulicą Getta Żydowskiego i skręcając w kierunku ronda Polskiej Macierzy Szkolnej, nie ustąpił pierwszeństwa 39-letniemu kierowcy samochodu marki Ford, który jechał od Tymienic w kierunku Placu Wolności.

W wyniku zdarzenia, uszkodzeniu uległy oba pojazdy. Kierowcy trzeźwi, żaden nie wymagał pomocy medycznej. Sprawca kolizji ukarany mandatem w kwocie 1050 złotych. Z uwagi na stan techniczny pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne.

Poranny pośpiech oraz zbyt mała koncentracja na drodze mogą doprowadzić do stresu związanego z kolizją. Na drodze zawsze należy uwzględnić także stan nawierzchni (np. dziury, wyboje), natężenie ruchu, w tym również pieszych, a nawet oślepiające słońce. Każdy element zagrożenia, połączony z małym doświadczeniem lub złym samopoczuciem kierowcy, może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Policja apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności:

Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny. Jeżeli planujemy podróż samochodem to przede wszystkim zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów i jego wyposażenie. Ruszajmy w podróż wyspani, wypoczęci i trzeźwi oraz bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń do przewozu dzieci. Wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację. Sygnalizujmy swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok