Po roku poślizgu, jest już wyznaczony termin na składanie ofert wykonania przebudowy terenu zielonego u zbiegu ulic Łódzkiej i Sieradzkiej.

Obserwuj nas:

Działka przy ulicy Sieradzkiej, która stanowi część tzw. Trzech Koron ma już niebawem zmienić się w kolejną zieloną przystań dla mieszkańców.

Chociaż podobne zapewnienie już słyszeliśmy ponad rok temu – wiceprezydent Paweł Szewczyk wspominał w lutym 2023, że urząd jest gotowy i chce rozpocząć prace nad tym parkiem jeszcze właśnie w ubiegłym roku (o tym możecie przeczytać tutaj) – tym razem mamy pewnego rodzaju zapewnienie w postaci rozpisanego przetargu.

Zasadzone zostaną tutaj nowe drzewa. W czterech miejscach nowego zieleńca stworzone zostaną pryzmy piaskowo-gliniaste, które będą idealnym schronieniem dla owadów zapylających. W projekcie zaplanowana została także łąką kwietna. Pośród bujnej zieleni wytyczone zostaną nowe parkowe alejki z nawierzchni gliniasto – żwirowej, zainstalowane wygodne ławki oraz energooszczędne oświetlenie. W miejscach, gdzie alejki będą przecinać rów chłonny, zbudowane zostaną dwa mosty oraz trzeci nad rzeką Pichną.

Z czego wynikło opóźnienie w planach? Prawdopodobnie z oczekiwania na zewnętrzne dotacje. Miasto na zagospodarowanie działki przy ulicy Sieradzkiej pozyskało ponad 870 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. (522 091 złotych dotacji oraz 348 067 złotych pożyczki).

Termin składania ofert na budowę nowego parku mija 26 kwietnia o godzinie 10:00. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. O ile więc w pierwszym przetargu zostanie wyłoniony wykonawca i umowa z nim zostanie podpisana sprawnie, mamy szansę na zobaczenie efektów przemiany Trzech Koron jeszcze w tym roku.

zdjęcia i grafiki poglądowe: UM Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: