16.11.2022

Kryminalni ze zduńskowolskiej komendy policji zatrzymali 35-latka, który posiadał 290 gramów metamfetaminy.

Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary za inne przestępstwo, więc trafił już do więzienia. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informacje na temat mężczyzny, który mógł zajmować się rozprowadzaniem substancji psychoaktywnych.

Funkcjonariusze postanowili zweryfikować tę wiedzę i 9 listopada 2022 roku pojechali do mieszkania 35-latka. Policjanci zastali mężczyznę, a po przeszukaniu zajmowanego przez niego mieszkania, znaleźli porcjowaną w torebkach metamfetaminę – łącznie 290 gramów. Dodatkowo zabezpieczyli wagę elektroniczną, telefony komórkowe i pieniądze, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar i środków karnych. 35-latek był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego, ponieważ uchylał się od odbycia kary za popełnione wcześniej przestępstwo.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności, podejrzany został osadzony w zakładzie karnym.

Przypominamy, że posiadanie środków odurzających jest zabronione, informacje te są zawarte w art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok