Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód kierowany przez 25-latka. Był poszukiwany, prowadził mimo zakazu, pod wpływem. Znaleziono przy nim metaamfetaminę. Przewoził w samochodzie dwójkę dzieci.

Obserwuj nas:

W niedzielę, 30 lipca, przed godziną 11.00, na ulicy Kruczej, podczas patrolu miasta, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Chevrolet. Okazało się, 25-letni kierowca był po użyciu alkoholu i miał niespełna pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili dane kierowcy w systemie. Zduńskowolanin był poszukiwany przez sąd do odbycia zastępczej kary 15 dni pozbawienia wolności wobec nie uiszczenia grzywny. Co więcej, wyszło na jaw, że kierujący był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, a sąd wydał mu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na 3 lata. Mężczyzna został zatrzymany. W czasie przeszukania, policjanci zabezpieczyli prawie 0,3 grama metamfetaminy. W samochodzie byli pasażerowie: 25-letnia zduńskowolanka oraz dwójka dzieci w wieku 1 i 6 lat. Kobieta posiadała uprawnienia i policjanci chcieli przekazać jej pojazd oraz dzieci pod opiekę, ale okazało się, że była również pod wpływem alkoholu. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a dzieci oddane pod opiekę uprawnionej osobie.

Podczas czynności w zduńskowolskiej komendzie, partnerka zatrzymanego okazała potwierdzenie uiszczenia grzywny. W ten sposób 25-latek nie trafił do zakładu karnego, ale już wkrótce stanie przed sądem. Śledczy prowadzą postępowanie pod kątem posiadania substancji psychoaktywnych oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podchodzi do tego przestępstwa niezwykle poważnie, traktując je jako ewidentne lekceważenie jego decyzji. Dodatkowo, sąd w takich przypadkach orzeka zakaz prowadzenia pojazdów już nie na 3 lata, ale nawet do 15 lat. Zduńskowolanin poniesie też karę za wykroczenie prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Sąd podejmie też decyzję w sprawie nieodpowiedzialnego zachowania pary nietrzeźwych Zduńskowolan, którzy mieli pod opieką dzieci. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: