Starostwo Powiatowe ogłosiło listę uroczystości i wydarzeń na obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

Obserwuj nas:

2 maja 2023

Obchody uroczystości majowych rozpoczną się 2 maja. W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej starostwo zaprasza mieszkańców przed Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli przy ul. Złotnickiego 25, gdzie o godzinie 12:00 nastąpi podniesienie Flagi i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Będzie to również okazja do otrzymania biało-czerwonych flag oraz chorągiewek.

3 maja 2023

Dzień później upamiętniona zostanie 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku – po raz pierwszy i od tej pory na stałe – w nowej lokalizacji, przed nowo powstałym pomnikiem Konstytucji 3 Maja przy ul. Łaskiej 46a. Pomnik powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotycznego w Zduńskiej Woli, dzięki wsparciu samorządów Powiatu Zduńskowolskiego i Miasta Zduńska Wola oraz lokalnych przedsiębiorców.

Wcześniej odbędzie się uroczysta msza w intencji ojczyzny, odprawiona o godzinie 10:30 w Bazylice Mniejszej przy ul. Kościelnej 20. Po mszy, w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej w Zduńskiej Woli o Tradycjach Kolejowych, będzie można przejść ulicami Kościelną i Łaską pod pomnik Konstytucji 3 Maja. Tam, o godzinie 12:00, będą mieć miejsce oficjalne uroczystości, podczas których zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik. Starosta Zduńskowolski, prezydent miasta Zduńska Wola i prezes Stowarzyszenia Patriotycznego wygłoszą również okolicznościowe przemówienia oraz złożą pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Majówka z Powiatem

Również 3 maja, o godzinie 15:00, na terenie PMOS przy ul. Dolnej 41, rozpocznie się Majówka z Powiatem. Organizatorzy wydarzenia – zduńskowolskie starostwo i PCKSiR zaplanowali sporo atrakcji dla wszystkich mieszkańców. W programie m.in. występy dzieci i młodzieży z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na Pięterku”, potańcówka z Zespołem ALLEGRO, stoiska kół gospodyń wiejskich, dmuchańce, kucyki i wiele innych.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: