Na teatralnych deskach zduńskowolskiego Ratusza zaprezentuje się jedenaście zespołów. Kto i kiedy wystąpi? Przedstawiamy zespoły występujące w czwartek, 13 kwietnia.
XXI edycja WTOOPY już w najbliższy czwartek zawita do zduńskowolskiego Ratusza. Będzie to piąta odsłona wydarzenia realizowana w naszym mieście. W dniach 13-15 kwietnia 2023r. młodzi aktorzy wystąpią na scenie zduńskowolskiego ratusza, wezmą udział w warsztatach i spotkaniach z ludźmi, którzy o teatrze wiedzą niemal wszystko.
Poniżej zamieszczamy krótką prezentację zespołów występujących pierwszego dnia (w czwartek) oraz plakat wydarzenia, na którym znaleźć można cały rozkład jazdy wydarzenia.
Pierwszego dnia, po oficjalnym rozpoczęciu, które odbędzie się w Ratuszu o godzinie 16:00, wystąpią dwie grupy:
Teatr „Face to Face” (Zduńska Wola); „Tajemniczy Klient 2.0” w reżyserii Zbigniewa Rudeckiego i Justyny Rubajczyk
Teatr działa od 11 lat w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, skupiając młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Każdego roku grupa bierze udział w ogólnopolskich festiwalach i przeglądach teatralnych, zdobywając różne nagrody zespołowe i indywidualne, ale przede wszystkim rozwijając aktorskie umiejętności w trakcie różnych warsztatów teatralnych. Młodzież dzieli się swoją pasją, energią i empatią nie tylko na scenie. Po prostu kochamy to, co robimy!
Moi drodzy, proszę posłuchać. Pomożemy Wam kompleksowo zbadać jakość obsługi klienta, zoptymalizować standardy, procesy i relacje. Z doświadczenia wiemy, że wprowadzenie nowego systemu obsługi klienta wiąże się z przełamaniem wewnętrznych oporów wśród personelu, a także pozwoli lepiej uzasadnić wprowadzane zmiany. Badanie wskaże obszary obsługi bardziej istotne dla klienta, a także pokaże stopień zadowolenia z nich. Ponieważ tajemniczy klient to człowiek „z misją”, wie, że brak profesjonalnego podejścia i arogancja ze strony obsługi nie są normą i należy z takimi przejawami patologii walczyć. Bycie tajemniczym klientem to nie tylko praca, ale styl życia. Bywa, że działania tajemniczego klienta nie znajdują uznania w oczach społeczeństwa, a przecież wykonuje on swoją pracę za cenę wyrzeczenia się życia osobistego.
Zespół: Mateusz Firlej, Hanna Hennig, Gabriela Klocek, Aniela Łoniewska, Amelia Paradowska, Weronika Pluskota, Bartosz Sławski, Julia Woźnicka
Godzina spektaklu: 17:00
Teatr „ADHD” (Katowice); „Przyszłość w jaju” w reżyserii Niny Wolskiej
Grupa działa pod okiem Niny Wolskiej w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zrzesza uczniów szkół średnich. W poprzednich latach pracowała z tekstami Sławomira Mrożka, wystawiając m.in. jednoaktówkę Jeleń czy spektakl Na imię mi Byt, na który złożyły się wybrane utwory autora z tomu Małe Prozy. W tym roku zmierzyła się z twórczością francuskiego dramaturga Eugène’a Ionesco, adaptując sztukę Przyszłość w jaju, albo różnych ma Pan Bóg stołowników. Uczestnicy traktują występy sceniczne zarówno jako możliwość prezentacji efektów swojej pracy przed publicznością, jak i – przede wszystkim – jako wspólną przygodę oraz antydepresant na szarą rzeczywistość. To tłumaczy rokroczne powroty na WTOOPĘ, która nie funkcjonuje w trybie konkursu z jurorami, tylko daje radość ze wspólnego bycia, grania i rozmów pospektaklowych, nieobciążonych widmem wzajemnej konkurencji.
„Niech żyje produkcja! Niech żyje biała rasa!” – to motto jednoaktówki Ionesco, której pełny tytuł brzmi: Przyszłość w jaju, albo różnych ma Pan Bóg stołowników. Bo nie czas na indywidualizm czy autentyczność jednostki, bowiem ta, prędzej czy później, musi ulec presji otoczenia, podporządkować się mieszczańskim stereotypom, zajmując miejsce w pochodzie białej rasy i skwapliwie wypełniając wyznaczoną funkcję społeczną… chociażby produkując kolejne pokolenia tłamszonych i tłamszących. I tylko czasem zastanawia ta, podkreślana przez autora, niespójność między słowem a zachowaniem, różnica między racją jawną a intencją ukrytą, pozorem a bytem postaci niezdolnych do porozumienia i ślepo tkwiących w utartych przez pokolenia schematach myślowych i schematach zachowań. Przyszłość w jaju, albo różnych ma Pan Bóg stołowników stanowi kontynuację innego dramatu Ionesco Kubuś, czyli uległość.
Zespół: Wojciech Darmosz, Tymoteusz Dąbrowski, Łucja Dubiel, Radosław Dyrbuś, Iga Flak, Kaja Flak, Alicja Giedrojć, Hanna Jabłońska, Dominika Sroka, Karolina Sroka, Łucja Strzoda
Godzina spektaklu: 18:15