Od wtorku utrudnienia w ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulic Spółdzielczej oraz 1 Maja w Karsznicach.

Obserwuj nas:

Utrudnienia w ruchu oraz zmiana trasy autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli obowiązywać będzie od wtorku, 1 sierpnia do soboty, 19 sierpnia.

Zamknięcie drogi związane jest z budową skrzyżowania ulicy 1 Maja z ulicą Spółdzielczą w Karsznicach.

Autobusy MPK Zduńska Wola będą na czas robót jeździły objazdem ulicami ulicami: Poprzeczną, Mikołaja Kopernika, Bolesława Leśmiana, Stefana Okrzei oraz 1 Maja i dalej ulicą Karsznicką do Bolesława Leśmiana. Zostaną wyłączone z użytkowania przystanki na ul. Stanisława Staszica przy cmentarzu oraz przy skrzyżowaniu z ul. Spółdzielczą oraz na ul. 1 Maja. MPK na czas prowadzonych robót wprowadza przystanki zastępcze na ul. Stanisława Staszica przed skrzyżowaniem z ul. Poprzeczną oraz na ul. Bolesława Leśmiana przy skrzyżowaniu z ul. Spółdzielczą i Mikołaja Kopernika.

Dwie ulice w ciągu dróg przez Karsznice i osiedle Nowe Miasto mają być przebudowane do końca roku 2023. Chodzi o przebudowę odcinka ulicy Spółdzielczej na odcinku od Karsznickiej do ul. Leśmiana oraz Stanisława Staszica od skrzyżowania ze Spółdzielczą do skrzyżowania z ul. Wiosenną. To kolejny etap z ciągu Łaska – Świerkowa – Jodłowa – Staszica – Spółdzielcza w Zduńskiej Woli.

Ulice na terenie osiedla Karsznice przebuduje firma Martom ze Zduńskiej Woli. Wartość robót budowlanych wynosi 12 347 782,77 zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 11 285 032,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Realizację przedsięwzięcia wsparło miasto Zduńska Wola kwotą 235 000,00 zł. Wkład własny powiatu zduńskowolskiego to 927 770,00 zł.

Zakres prac dotyczy ul. Staszica na odcinku 697 m oraz ul. Spółdzielczej na odcinku 931 m.

Na Spółdzielczej i Staszica zaplanowano: wykonanie rozbiórek istniejących elementów, usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją oraz wykonanie nasadzeń kompensacyjnych w zamian za drzewa usunięte, przebudowę jezdni, przebudowę istniejących skrzyżowań wraz z budową skrzyżowań wyniesionych (na ul. Spółdzielczej – wyniesione zostaną skrzyżowania z ul. 1 Maja oraz ul. Sylli), przebudowę i budowę zjazdów, budowę miejsc postojowych na ul. Spółdzielczej, budowę peronów przystankowych, budowę ścieżek rowerowych, budowę wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Staszica (na wysokości cmentarza i parkingu oraz u zbiegu z ul. Spółdzielczą), przebudowę i budowę chodników, budowę ciągu pieszo-rowerowego, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: