Policjanci ze zduńskowolskiej komendy zatrzymali 30-latka poszukiwanego do odbycia rocznej kary więzienia. W trakcie zatrzymania okazało się, że miał ponad 1,5 grama amfetaminy oraz 14 gramów kokainy. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków i jego pobyt w więzieniu może przedłużyć się nawet o 3 lata.

Obserwuj nas:

27 września 2023 roku, po godzinie 6.00, zduńskowolscy kryminalni pojechali do jednego z mieszkań na terenie miasta. Ustalili, że może przebywać tam 30-latek, poszukiwany w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Drzwi mieszkania otworzyła partnerka poszukiwanego i oświadczyła, ze go nie ma i nie wie gdzie on przebywa.

Policjanci po wejściu do mieszkania, ujawnili poszukiwanego, który będąc jeszcze w łóżku, schował się… pod kołdrą. Mundurowi przeszukali mieszkanie i okazało się, że 30-latek miał ukryte narkotyki: ponad 1,5 grama amfetaminy oraz ponad 14 gramów kokainy.

Mężczyzna został zatrzymany i na komendzie usłyszał zarzut posiadania  narkotyków. W związku z tym, jego pobyt w zakładzie karnym może wydłużyć się nawet o 3 lata. Zduńskowolanin był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Policjanci ze zduńskowolskiej komendy, w samym 2023 roku zatrzymali 137 osób poszukiwanych. Część z nich to osoby poszukiwane w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Inne przypadki to poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu – 7 osób. Są też poszukiwania osób na podstawie listów gończych – takich osób funkcjonariusze ze zduńskowolskiej komendy tylko w tym roku zatrzymali 12.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: