03.02.2022

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Nowe latarnie LED na kolejnych ulicach Zduńskiej Woli. Urząd ogłosił przetarg na zainstalowanie energooszczędnego ulicznego oświetlenia.

Elektrycy zainstalują latarnie LED na ulicy Cedrowej i Dębowej. Postawione zostaną trzydzieści trzy
nowe słupy.

Prace chcemy rozpocząć jednocześnie na obu ulicach i zakończyć inwestycję w połowie roku – informuje Kamila Piotrowska z Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta.

Urząd od kilku lat inwestuje w technologie energooszczędne. Na początku tamtego roku zakończyła się największa modernizacja oświetlenia dróg w Zduńskiej Woli. W całym mieście ponad 2700 starych rtęciowych i sodowych opraw zastąpiono nowoczesnymi świetlówkami LED. Pozwoliło ograniczyć to energię na oświetlenie o 70%. Na inwestycję miasto pozyskało 2,6 mln zł finansowania z NFOŚiGW.

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija 10 lutego br. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu czterech miesięcy od dnia podpisania umowy.

Warto przy okazji wspomnieć, że pod koniec zeszłego roku UM reaktywował usługę e-interwencji. Dzięki niej mieszkańcy mogą poprzez stronę internetową zgłaszać na przykład niedziałające oświetlenie uliczne. Jeśli więc ktoś zauważy problem, może go w prosty i wygodny sposób zgłosić. Samo zgłoszenie, w zależności od kategorii, trafi w odpowiednie miejsce. WIęcej o e-interwencjach możecie przeczytać w tym wpisie.