03.02.2022

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Nowe latarnie LED na kolejnych ulicach Zduńskiej Woli. Urząd ogłosił przetarg na zainstalowanie energooszczędnego ulicznego oświetlenia.

Elektrycy zainstalują latarnie LED na ulicy Cedrowej i Dębowej. Postawione zostaną trzydzieści trzy
nowe słupy.

Prace chcemy rozpocząć jednocześnie na obu ulicach i zakończyć inwestycję w połowie roku – informuje Kamila Piotrowska z Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta.

Urząd od kilku lat inwestuje w technologie energooszczędne. Na początku tamtego roku zakończyła się największa modernizacja oświetlenia dróg w Zduńskiej Woli. W całym mieście ponad 2700 starych rtęciowych i sodowych opraw zastąpiono nowoczesnymi świetlówkami LED. Pozwoliło ograniczyć to energię na oświetlenie o 70%. Na inwestycję miasto pozyskało 2,6 mln zł finansowania z NFOŚiGW.

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija 10 lutego br. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu czterech miesięcy od dnia podpisania umowy.

Warto przy okazji wspomnieć, że pod koniec zeszłego roku UM reaktywował usługę e-interwencji. Dzięki niej mieszkańcy mogą poprzez stronę internetową zgłaszać na przykład niedziałające oświetlenie uliczne. Jeśli więc ktoś zauważy problem, może go w prosty i wygodny sposób zgłosić. Samo zgłoszenie, w zależności od kategorii, trafi w odpowiednie miejsce. WIęcej o e-interwencjach możecie przeczytać w tym wpisie.