03.02.2022

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Nowe latarnie LED na kolejnych ulicach Zduńskiej Woli. Urząd ogłosił przetarg na zainstalowanie energooszczędnego ulicznego oświetlenia.

Elektrycy zainstalują latarnie LED na ulicy Cedrowej i Dębowej. Postawione zostaną trzydzieści trzy
nowe słupy.

Prace chcemy rozpocząć jednocześnie na obu ulicach i zakończyć inwestycję w połowie roku – informuje Kamila Piotrowska z Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta.

Urząd od kilku lat inwestuje w technologie energooszczędne. Na początku tamtego roku zakończyła się największa modernizacja oświetlenia dróg w Zduńskiej Woli. W całym mieście ponad 2700 starych rtęciowych i sodowych opraw zastąpiono nowoczesnymi świetlówkami LED. Pozwoliło ograniczyć to energię na oświetlenie o 70%. Na inwestycję miasto pozyskało 2,6 mln zł finansowania z NFOŚiGW.

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija 10 lutego br. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu czterech miesięcy od dnia podpisania umowy.

Warto przy okazji wspomnieć, że pod koniec zeszłego roku UM reaktywował usługę e-interwencji. Dzięki niej mieszkańcy mogą poprzez stronę internetową zgłaszać na przykład niedziałające oświetlenie uliczne. Jeśli więc ktoś zauważy problem, może go w prosty i wygodny sposób zgłosić. Samo zgłoszenie, w zależności od kategorii, trafi w odpowiednie miejsce. WIęcej o e-interwencjach możecie przeczytać w tym wpisie.