Zakończyła się budowa oświetlenia, które zapewni chętnym możliwość korzystania z obiektu nawet po zmroku.

Obserwuj nas:

Osiem masztów z ledowymi oprawami rozświetliło wybudowany niedawno pumptrack. Dodatkowo doświetliło znajdujący się po sąsiedzku psi plac zabaw.

Jak jeszcze przed inwestycją mówił wiceprezydent Paweł Szewczyk, doświetlenie toru pozwoli na komfortową jazdę wieczorem i poprawi bezpieczeństwo. Miasto modernizuje miejskie obiekty sportowe, aby były przyjazne i atrakcyjne.

Pumptrack to inicjatywa młodzieży. Z pomysłem budowy rowerowego toru zgłosili się do miejskiego radnego Piotra Pacelta. Razem przygotowali opis inwestycji, najważniejsze założenia i wskazali lokalizację. Pomysł w zduńskowolskim Budżecie Obywatelskim zdobył 449 głosów i w głosowaniu zajął pierwsze miejsce.

Miasto inwestuje w obiekty sportowe, aby były nowoczesne i przyjazne. Nowe lampy oświetlają już płytę główną Stadionu Miejskiego przy ulicy Stefana Okrzei. Dzięki temu obiekt służy mieszkańcom po zmroku.

Nowe oświetlenie zamontowała firma Agnieszka Woźniak PRIMAVERA z Paprotni k. Zduńskiej Woli. Koszt inwestycji to niespełna 80 tys. zł.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: