Turniej towarzyski tej nietypowej dyscypliny odbędzie się już w najbliższy weekend w Zduńskiej Woli. Na sportowe zmagania czytelników zaprasza Klaudia Winczewska z Polskiej Ligi Quadballa.

Obserwuj nas:

Quadball, lub jeszcze do niedawna, quidditch, to nowoczesny, koedukacyjny sport, łączący w sobie elementy rugby, piłki ręcznej, zbijaka. Od 2014 roku polskie drużyny grają w quidditch w ramach rozgrywek polskiej ligi.

W rozgrywkach ligowych na boisko wybiega siedmiu zawodników jednej drużyny, którzy, przez kilkadziesiąt minut zmagają się nie tylko z piłkami (których jest kilka rodzajów), ale też z „miotłami” pod sobą. Fani brytyjskiego czarodzieja z pewnością rozpoznają obręcze, w których należy umieścić piłkę, aby zdobyć punkty.

Turniej towarzyski, jaki udało się zorganizować w Zduńskiej Woli, z racji pozaligowej formuły, nie przewiduje udziału „szukających”. Stąd też nazwa turnieju: Quadball 6’s Cup, ponieważ każda drużyna liczyć będzie sobie sześciu zawodników.

To wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu. Chcesz wiedzieć co będzie się działo? Śledź Kalendarz Wydarzeń!

Kto gra w Quadball?

Jest to sport dla wszystkich. Grają tu ludzie ze wszystkich środowisk i bez ograniczeń wiekowych. Od szesnastego roku życia, bez większych granic, jeśli komuś pozwala na to kondycja. Grają ludzie, którzy grali w sporty drużynowe, ale też ci, którzy nie grali nigdy. Są tacy, którym zależy na wynikach, a są też tacy, którzy chcą być w tej społeczności ludzi, którzy coś chcą razem robić.

Kto może grać i jak zacząć?

Progiem wejścia jest sprzęt oraz zebrana drużyna. Wystarczy chęć, a Polska Liga Quadballa może pomóc z pozostałymi wymogami. Każda drużyna działa w ramach klubów sportowych, a regularne turnieje odbywają się nie tylko w Polsce, ale także na arenie europejskiej i ogólnoświatowej.

Ci którzy wygrają polską ligę, mogą liczyć na wyjazd na European Quadball Cup, europejski turniej międzydrużynowy (raz w roku). Jest też kadra narodowa, która występuje potem w European Game (w tym roku w Londynie), a naprzemiennie z EG jest też turniej World Cup.

Klaudia Winczewska, zawodniczka Warsaw Mermaids oraz członkini zarządu Polskiej Ligi Quadballa

Turniej 6’s Cup

18 maja, w sobotę, na stadionie przy Dolnej, Turniej odbędzie się oficjalne rozpoczęcie o godzinie 9:00. O godzinie 10:00 rozpoczynają się pierwsze mecze i trwają do 14:00. Ostatnie dwa objęte będą strefą kibica, kibice mogą więc liczyć na profesjonalne komentarze.

Drugiego dnia odbędą się, w tych samych godzinach, mecze rewanżowe. O godzinie 15:00 przewidziany jest finał oraz ceremonia wręczenia pucharów.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl oraz Mateusz Zakrzewski

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: