Tak jak informowaliśmy już w piątek, przebudowa obwodnicy wchodzi w kolejny etap. W związku z budową ronda na Getta Żydowskiego, zmienia się organizacja ruchu i wytyczono objazdy.

Obserwuj nas:

Zgodnie z komunikatem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi oraz tym, o czym informowaliśmy już przed weekendem, od poniedziałku, 5 lutego, zmieniona zostaje tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Łódzkiej i Getta Żydowskiego. W związku z budową ronda na tym skrzyżowaniu, zamknięta zostaje południowa jego część (od strony Placu Wolności). Wprowadzone zostaną w związku z tym objazdy:

  • Dla jadących od placu Wolności w stronę Tymienic, Korczewa i Wojsławic: Juliusza, Rondo Solidarności, Łódzka;
  • Dla jadących od strony Tymienic, Korczewa i Wojsławic w stronę placu Wolności: Wodna, Opiesińska, Rondo Solidarności i Juliusza.

Jak poinformował nas Paweł Kusal, kierownik budowy, rozpoczęty teraz etap prac potrwa do maja lub czerwca 2024 roku. Jest to jednak tylko część tego procesu, ponieważ w pierwszej kolejności wybudowana zostanie południowa część ronda (od strony Placu Wolności). Po udostępnieniu jej dla ruchu, prace przeniosą się na drugą część i potrwają do lipca br.

Co ważne, od strony torów nadal można wjechać na ulicę Łódzką oraz z Łódzkiej zjechać w kierunku torów w Getta Żydowskiego. Od strony południowej, barierki zostały ustawione zaraz za zjazdem do Biedronki.

W związku z trwającymi pracami, wykonawca prosi kierowców i mieszkańców o wyrozumiałość oraz uwzględnienie w swoich trasach nowych objazdów.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Łódzka w remoncie

Cały czas trwają prace pod nazwą „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 482 na odcinku przejścia przez Zduńską Wolę – I Etap”. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Roboty trwają od roku 2023 i obejmują między innymi: przebudowę jezdni, budowę chodników i ścieżek rowerowych. W ramach inwestycji przewidziano także rozbiórkę i przebudowę sieci elektroenergetycznej, przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i sieci gazowej, budowę ekranów akustycznych w rejonie ul. Getta Żydowskiego.

O inwestycji

Długość całego odcinka drogi wojewódzkiej, jaki będzie przebudowany na terenie Zduńskiej Woli, to 4,8 km od wiaduktu karsznickiego do ronda na ul. Sieradzkiej. Droga na całym odcinku zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w każdym z kierunków, powstaną też wysepki oraz nowe lewoskręty.

Inwestycja będzie realizowana z wyłączeniem ronda Solidarności, które jest już docelowym skrzyżowaniem oraz z wyłączeniem skrzyżowań z ul. Jarosława Dąbrowskiego i Mostową, które będą podłączone pod drogę wojewódzką skrzyżowaniami zwykłymi.

W ramach przebudowy powstanie sześć nowych rond: na skrzyżowaniu Łaskiej z ul. Ceramiczną, ulic gen. Józefa Bema, Łaskiej i Łódzkiej, następne na skrzyżowaniu Łódzkiej z ulicami Konwaliową i Andrzeja Struga, kolejne to skrzyżowanie Łódzkiej z ul. Spacerową i Stanisława Moniuszki, następne Łódzkiej z ul. Jana Kilińskiego i ostatnie ul. Łódzkiej z ul. Getta Żydowskiego.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: